خبرهای كوتاه از شهرستان های استان كرمانشاه (2)

كرمانشاه- ایرنا- فرماندار شهرستان پاوه گفت: باید استقرار پاسگاه پلیس راه پاوه به روانسر در سه راهی شمشیر كه از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به استان است، اجرا شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا پرویز ایده پور در جلسه شورای ترافیك، استقرار پلیس راه در این نقطه و پوشش كامل راه های ارتباطی شهرستان را به منظور امنیت كامل مسافران ضروری دانست.
وی در خصوص ساماندهی دست فروشان مستقر در ورودی شهر پاوه گفت: دست فروشان متعادل كننده قیمت ها در بازار شهری هستند و حذف آنان هرگز ممكن نیست.
وی با اشاره به اینكه تاكنون بیش از چهار جلسه برای ساماندهی دست فروشان برگزار شده و ادارات مرتبط با موضوع قادر به حل و رفع مشكل نشدند، مقرر گردید در مرجع قانونی ذیصلاح موضوع بدون حضور و دخالت ادارات مربوطه حل شود.
دادستان عمومی و انقلاب پاوه نیز گفت: متأسفانه اراده ای در مدیران ادارات مرتبط برای رفع مشكلات شهر و مردم وجود ندارد كه به همین دلیل مشكلات از نسلی به نسل دیگر منتقل و بصورت كوهی از مشكل درآمده است.
شریفی افزود: باید مسئولان ضمن دفاع از حقوق سازمان مربوطه منافع عمومی و مردم را نیز در نظر داشته باشند.
***
*سرپل ذهاب- امام جمعه موقت سرپل ذهاب، تبعیت مطلق از ولایت فقیه و برخورداری از ایمان و تقوا را از مهم ترین شاخصه های اخلاقی شهید صیاد شیرازی عنوان كرد و گفت: این شهید گرانقدر با اتكا به این ویژگی ها در راه مبارزه با نفس در جهاد اكبر پیروز شد و در نهایت به فیض عظیم شهادت رسید.
به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام مصطفی عسگری روز دوشنبه در آیین بزرگداشت سالروز شهادت صیاد شیرازی در سرپل ذهاب افزود: شهید صیاد شیرازی یكی از دلیرمردان و رزمندگان شجاع كشور بود كه با پیروی از خط امام (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، به عنوان الگویی شایسته و وارسته قلمداد می شود.
وی اظهار كرد: این شهید فداكار و فرمانده خردمند ارتش اسلام، مایه افتخار ملت بزرگ ایران اسلامی و الگویی بارز از ایمان و استقامت است.
امام جمعه موقت سرپل ذهاب اضافه كرد كه نقش آفرینی‌های شگرف و تعیین كننده شهید صیاد شیرازی در هشت سال جنگ تحمیلی برای ایجاد تعامل، انسجام، هم افزایی و افزایش قدرت دفاعی كشورمان بی بدیل بود.
حجت الاسلام عسگری با بیان اینكه شهید صیاد شیرازی، ولایتمدار و اسوه صبر و استقامت بود، اضافه كرد كه كسب رضایت و انجام كار برای خداوند، رمز ماندگاری این شهید والامقام است.
شهید سپهبد علی صیاد شیرازی پس از 32 سال خدمت در یگان های مختلف نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران بامداد 21 فروردین 1378 به وسیله عوامل مسلح مجاهدین خلق در پوشش رفتگر، مقابل در منزل مسكونی‌ اش در تهران ترور و به شهادت رسید.
***
*قصرشیرین- همزمان با فرا رسیدن 13 رجب میلاد مسعود حضرت علی (ع) و آغاز ایام البیض ، 150 تن از مردم قصرشیرین با حضور در مساجد این شهرستان معتكف شدند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی قصرشیرین روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: امسال در ایام اعتكاف كه از سحرگاه امروز آغاز شد 150 تن از خواهران و برادران در مساجد این شهرستان معتكف شدند.
حجت الاسلام حسن دوستیان با بیان اینكه با تمهیدات صورت گرفته مسجد جامع شهر قصرشیرین برای اعتكاف برادران در نظر گرفته شد، اظهارداشت: در آیین اعتكاف امسال 110 تن از معتكفین بانوان و بقیه مردم هستند.
وی ادامه داد: مسجد مهدیه قصرشیرین نیز برای آیین اعتكاف خواهران پیش بینی شد و در میان معتكفان برادر سه روحانی كار ترویج و آموزش احكام را انجام می دهند.
وی اضافه كرد كه همچنین در میان بانوان معتكف نیز 40 تن از مبلغان حوزه علمیه و اساتید حضور دارند كه كار ترویج احكام دینی را بر عهده دارند.
وی با بیان اینكه امام جمعه نیز به مدت سه روز به سخنرانی در خصوص اهمیت اعتكاف در میان معتكفان می پردازد ، از اجرای برنامه های فرهنگی و انس با قرآن ، سخنرانی با موضوع ولایت حضرت علی (ع) ، مراسم جشن میلاد حضرت علی (ع)، برپایی ایستگاه صلواتی ، آیین سوگواری وفات حضرت زینب (س) ، جلسات پرسش ، پاسخ و آموزش احكام ، مسابقه فرهنگی و ایستگاه كتاب برای معتكفان در این مساجد خبرداد.
7448/8066/7399 خبرنگار:محمدهادی زامیاد ** انتشار دهنده:علی مولوی