تاكید احمد خاتمی بر داشتن بصیرت در انتخابات / مواضع حق در زمان ما مواضع مقام معظم رهبری است

كیش – ایرنا - عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاكید براینكه انتخاب باید با چشم باز و با بصیرت صورت گیرد،افزود : باید به كسی رای داد كه آمریكا و دشمنان نظام از انتخاب آن ناراحت می شوند، كسی كه منطقش سازش با آمریكا باشد نمی تواند با استكبار مقابله كند.

به گزارش ایرنا ، آیت الله سیداحمد خاتمی دوشنبه شب در جشن میلاد با سعادت مولود كعبه حضرت علی (ع) در كیش طی سخنانی گفت : نفس این اجتماع و شادی نوعی عبادت است و مانور عشق به حضرت علی (ع) است.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینكه مدیون این مناسبت ها و درس هایی كه از آن می گیریم، هستیم :افزود : امیر المومنین (ع) را از جمله شخصیت هایی است كه در هر مقطع زندگی ما حرف برای گفتن دارد. آن حضرت برای دوره غربت اسلام ، شكل گیری حكومت نوپای دینی ، برای داشتن نرمش قهرمانانه و شكل گیری حكومت مقتدر اسلامی حرف برای گفتن داشت كه می توان درسهای فراوانی از آن گرفت .
وی با بیان اینكه امروز حكومت مقتدر اسلامی در منطقه تشكیل شده است، افزود: حكومتی كه 38 سال قبل ساقه ای نازك بود، امروز شجره طیبه ای شده است كه تندبادها نیز نمی توانند حتی شاخه های این درخت تنومند را بلرزانند.

* خار چشم دشمنان
امام جمعه موقت تهران با طرح این سئوال كه امروز چه باید كرد؟ و چه منشی باید داشت ؟ به چهار رهنمود از حضرت علی (ع) در این راستا اشاره كرد و افزود : امروز پرچم اسلام به صورت عملی در این كشور به اهتزاز در آمده است.
وی اظهار داشت : امروز در هر كجای جهان نام اسلام ناب محمدی به میان می آید نام ایران اسلامی می درخشد .
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با تاكید بر اینكه قدردان بودن بدان معنا نیست كه نقطه ضعف ها را نبینیم ، افزود : قدردانستن یعنی كاری كه مردم ایران می كنند،اگر چه وضعیت معیشت سخت است، ركود بازار آزار دهنده است اما وقتی از مردم برای حضور در روز 22 بهمن دعوت می شود حضور پیدا می كنند كه این همان قدردانستن است.
به گزارش ایرنا ، وی رهنمود دوم حضرت علی (ع) را داشتن بصیرت عنوان كرد و گفت : با یك نگاه معمولی می توان به آرایش جهانی پی برد ، امروز تمام ایمان به جنگ با تمام كفر آمده است، هیچ كشوری نیست كه سیل دشمنی ها به سوی آن همچون ایران روانه شده باشد.

**جنگ یمن
آیت الله خاتمی گفت : طی دو سال حمله رژیم آل سعود به یمن 32 هزار نفر كشته و مجروح شدند و 300 مسجد نیز از منهدم شده است .
امام جمعه موقت تهران با بیان این كه هم اكنون یك میلیون رزمنده در یمن می جنگند و یا آماده رزم هستند افزود : عربستان در حمله به یمن شكست خورده است.
وی با بیان اینكه در صحنه جهانی دشمنان به مقابله با تمام اسلام آمده اند، گفت : آنها با یمن مقابله می كنند به این دلیل كه معتقدند از آنها می ترسند، در سوریه به تروریست ها سلاح می دهند چون منطق این كشور مقاومت است، در لبنان حزب الله را تحریم می كنند به این جرم كه با ایران ارتباط دارد.

*زندگی عزتمندانه در سایه مقاومت
آیت الله خاتمی تصریح كرد : بصیرت این است كه درسنگر علی (ع) بمانیم و این شعار نیست ،چرا كه دو انتخابات مهم شوراها و ریاست جمهوری را در 29 اردیبهشت ماه در پیش رو داریم.
وی با تاكید بر این كه باید چشمان خود را برای انتخابات باز كنیم، افزود : باید رئییس جمهوری را انتخاب كنیم كه به صورت عملی نشان داده باشد كه در خط ولایت است، این سنگر سنگر مقابله با آمریكاست.
امام جمعه موقت تهران تصریح كرد : كسی كه منطقش سازش با آمریكا باشد نمی تواند با استكبار مقابله كند، زندگی عزتمندانه ما ، حل مشكل معیشت مردم در سایه مقاومت در مقابل با دشمنان و دنیای استكبار است.
وی به بد عهدی های آمریكا اشاره كرد و یاد آور شد : رهبر معظم انقلاب اجازه دادند برجام پذیرفته شود به شرطی كه هیچ تحریم دیگری بر مردم تحمیل نشود اما شاهدیم كه آنها هر روز یك تحریم را به فهرست تحریم ها علیه جمهوری اسلامی اضافه كردند .
به گزارش ایرنا ، آیت الله خاتمی با بیان اینكه با نگاه به بیرون مشكلات حل نخواهد شد، افزود : كسانی كه این نگاه را دارند اشتباه می كنند ، با این نگاه مشكلات حل نشده ، نمی شود و نخواهد شد.
وی بر داشتن بصیرت در انتخاب تاكید كرد و گفت : از امروز تا زمان انتخابات باید ببینیم غربی ها از چه جبهه ای حمایت می كنند، آنها برای نزدیكی به خدا از فردی حمایت نمی كنند.
آیت اله خاتمی با تاكید بر اینكه انتخاب باید با چشم باز و با بصیرت صورت گیرد، افزود : باید به كسی رای داد كه آمریكا ،صهیونیست ها و دشمنان نظام از انتخاب آن ناراحت می شوند.
وی داشتن صبر را یكی دیگر از رهنمودهای حضرت علی (ع) برای امروز عنوان كرد و گفت : اعمال تحریم ها نتوانست آن طوری كه استكبار انتظار داشت روی مردم اثر بگذارد چرا كه آنان فكر می كردند كه مردم ایران به واسطه مشكلات، علیه نظام شورش می كنند، دشمنان نظام باید بدانند این آرزو را به گور خواهند برد.
وی توصیه كرد : در گرد و خاك های سیاسی باید ببینیم رهبر معظم انقلاب در كدام موضع ایستاده اند كه آن موضع حق است .
امام جمعه موقت تهران موضع رهبر مظعم انقلاب در انتخابات را حضور حداكثری و باشكوه عنوان كرد و گفت : همه باید تلاش كنند ، شورای نظارت ،شورای اجرایی و نامزدهای انتخابات و حامیان آنها قانونی و تقوا مدارانه عمل كنند و در انتخابات از قانون یك گام عقب نیفتند و برای دنیای دیگران خود را جهنمی نكنند.
وی در پایان به افتضاح ایجاد شده در انتخابات اخیر آمریكا اشاره كرد و گفت : آنها لكه ننگی برای خود برجای گذاشتند.
به گزارش ایرنا، جشن میلاد مولود كعبه دوشنبه شب با حضور امام جمعه كیش ،فرماندهان نظامی و انتظامی ، مسئولان منطقه ازاد ، ائمه جماعات و مردم در مسجد خاتم الانبیاء(ص) برگزار شد.
مداحی، اجرای تواشیح توسط گروه ' جامعه القران '، شعر خوانی از جمله برنامه های این مراسم بود.
در پایان به مناسبت این میلاد با پخت 800 كیلو سمنوی نذری از حاضران در مراسم پذیرایی شد .
1630*1641-خبرنگار:مریم زبان دان - انتشار دهنده:امیربرزی

سرخط اخبار استان‌ها