ارتش جمهوری اسلامی نزدیكترین نهاد به جامعه و مردم است

سنندج- ایرنا- رئیس دفتر سابق حفاظت اطلاعات فرماندهی كل قوا گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران نزدیكترین نهاد به مردم است و شهدایی همچون صیاد شیرازی برخاسته از بطن جامعه هستند.

به گزارش ایرنا، امیر سرتیپ سید حسام هاشمی، روز دوشنبه در آیین گرامیداشت سالروز شهادت سپهبد علی صیاد شیرازی در حسینیه مركزی شهدای لشگر 28 پادگان سنندج افزود: 70 درصد از پرسنل ارتش جمهوری اسلامی ایران را سربازان تشكیل می دهند كه تمام آنها فرزندان خانواده های ایران و قریب به اتفاق پرسنل كادر و درجه دار آن نیز جز اقشار متوسط مردم هستند.
به گفته وی، این تركیب جمعیتی نشان دهنده شباهت ارتش جمهوری اسلامی به جامعه ایرانی بوده و بخاطر این از نیروهای مردمی و انقلابی برخوردار است.
وی افزود: هم اكنون با تكیه بر توانایی های فرزندان این مرز و بوم، ارتش ایران اسلامی جز برترین های دنیا است.
رئیس دفتر سابق حفاظت اطلاعات فرماندهی كل قوا اظهار كرد: نیروهایی همچون شهید صیاد شیرازی برای ارتش افتخاری بزرگ هستند كه در دوران قبل از پیروزی، هشت سال دفاع مقدس، مقابله با ضد انقلاب ها و دوران پس از جنگ تمام وقت خود را وقف اسلام و انقلاب كردند.
امیر سرتیپ هاشمی كه از همرزمان سپهبد صیاد شیرازی بوده و هم اكنون جانشین هیات معارف جنگ شهید صیاد شیرازی است، افزود: این شهید مدتی از خدمت خود را در سنندج به مقابله با نیروهای ضد انقلاب سپری كرد و در مدت حضور خود در این منطقه همیشه حفظ جان مردم را ارجح تر بر همه چیز می دانست.
به گفته وی، سپهبد صیاد شیرازی هنگام مبارزه با نیروهای ضد انقلاب در این شهرها تمام ارتشیان را برای خدمت به مردم بكار گرفته بود و همین خدمات وی در اقصی نقاط كشور باعث شده تا كنون نامش بر دل ها ساری و جاری باشد.
سپهبد علی صیاد شیرازی فرمانده اسبق نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران و یكی از فرماندهان نامی هشت سال دفاع مقدس بود.
امیر سپهبد علی صیاد شیرازی از فرماندهان برجسته دوران دفاع مقدس 21 فروردین 1378مقابل منزلش به وسیله گروهك منافقان به شهادت رسید.
سالروز شهادت سپهبد صیاد شیرازی با حضور نیروهای مسلح مستقر در استان كردستان، مدیران كل و نمایندگان استاندار و نهادهای مختلف برگزار شد.
3034/6108/1772
** خبرنگار: حسن حسین زاده **انتشار: مجید ملازاده