آئین بزرگداشت شهید صیاد شیرازی در اردبیل برگزار شد

اردبیل- ایرنا- آئین بزرگداشت هیجدهمین سالگرد شهید صیاد شیرازی با حضور پرشكوه اقشار مختلف مردم ، مسئولان و خانواده های شهدا روز دوشنبه در مسجد قدس اردبیل برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا در این آئین امیر سرتیپ دوم هاشم شهیدی از یادگاران دوران دفاع مقدس و همرزم شهید امیر سپهبد صیاد شیرازی گفت: خلوص و وفاداری شهید صیاد شیرازی به نظام و انقلاب اسلامی زبانزد خاص و عام بود.
وی افزود: شهید صیاد شیرازی از مجاهدان واقعی و انسانی بزرگ و به حق یكی از فرماندهان ولایی با روحیه انقلابی بود و به خاطر نظام و انقلاب در مقابل تمام بدخواهان حتی عناصر ضد انقلاب مثل بنی صدر ایستاد و از آرمان های انقلاب نوپای اسلامی دفاع كرد.
وی اظهار كرد: ایشان علاوه بر اینكه یك نظامی انقلابی و ارزشی بود یك مدیر توانمند و دلسوز بود به طوری كه بعد از عزل بنی صدر و به فرمان امام خمینی (ره) اداره امور ارتش
را به دست گرفت و در ایجاد اتحاد و همدلی بین نیروهای سپاهی، ارتشی و نیروهای مردمی نقش بسزائی داشت.
وی بیان كرد: این اتحاد، همبستگی و هماهنگی در بین نیروهای انقلاب در دوران دفاع مقدس باعث پیروزی‌های بزرگی مانند عملیات‌های ثامن‌الحجج، طریق القدس، فتح المبین و بیت المقدس شد.
امیر شهیدی با اشاره به عملیات مرصاد و نقش پررنگ شهید صیاد شیرازی در این عملیات گفت: شهید صیاد شیرازی با اقدامات مدبرانه و انقلابی خود در این عملیات كاری كرد كه منافقین برای همیشه زمین گیر شوند و امروز نیز نمی توانند عملیات نظامی علیه نظام انجام دهند و همه اینها را مدیون شجاعت و تیزبینی شهید صیاد شیرازی هستیم.
وی مسئولیت امروز همه را در مقابل زحمات و از خود گذشتگی شهیدان بسیار سنگین عنوان كرد و افزود: باید همه تلاش كنیم وصایا و اهداف و آرمان های شهدا به درستی به جوانان و نسل جدید انتقال داده شود.
خاطره گویی، شعر خوانی و مداحی از دیگر قسمت های این آئین بزرگداشت بود.
امیر سپهبد علی صیاد شیرازی از فرماندهان برجسته دوران دفاع مقدس 21 فروردین سال 1378 خورشیدی توسط گروهك منافقان به شهادت رسید.
خبرنگار: نعمت محسن زاده**انتشاردهنده:عارف شیرزاد
6130/ 1257