نمايشگاه  خودروهاي آفرود، كلاسيك وموتورسيكلت هاي مسابقه اي دراصفهان گشايش يافت

اصفهان- ايرنا- نمايشگاه تخصصي خودروهاي آفرود، كلاسيك و موتورسيكلت هاي مسابقه اي عصر يكشنبه در محل نمايشگاه هاي استان واقع در پل شهرستان افتتاح شد.

به گزارش ايرنا، اين نمايشگاه با همكاري كميته خودروهاي كلاسيك اصفهان، كميته خودروهاي آفرود، كميته موتور ريس (Race) و كميته اتومبيل هاي مسابقه اي با نظارت هيأت اتومبيلراني و موتورسواري اصفهان برپا شده است.
حضور قهرمانان اتومبيلراني و موتورسواري كشور از جمله ويژگي هاي اين نمايشگاه محسوب مي شود.
مجتبي كريم زاده قهرمان آسيا و قهرمان كشور در رشته موتوركراس، مهرداد صفري قهرمان اتومبيلراني كشور در كلاس 405، علي شيرزاد قهرمان اتومبيلراني كشور در كلاس پرايد bp، ليلا پيكان پور قهرمان اتومبيلراني كشور در كلاس پرايد استاندارد و قهرمان قهرمانان اتومبيلراني كشور در سال 95، مهدي صحافي پور قهرمان قهرمانان اتومبيلراني كشور در سال 94، برشين مير نايب قهرمان كشور در كميته اسلالوم و رسول كياني مقام سوم مسابقات آفرود كشور از جمله ميهمانان اين نمايشگاه هستند.
110دستگاه خودرو و 30 دستگاه موتورسيكلت در اين نمايشگاه براي ديد عموم قرار دارد.
فرمانده انتظامي استان اصفهان در جمع خبرنگاران در حاشيه اين نمايشگاه، گفت: يكي از دغدغه هاي مهم نيروي انتظامي استان ساماندهي اتومبيلراني و موتورسيكلت سواري و جلوگيري از خطرات و آسيب هاي ناشي از تخليه هيجانات رانندگي در خيابان ها و محل هاي عبور و مرور عمومي است.
سردار عبدالرضا آقاخاني افزود:وجود يك هيات مجزا وتخصصي براي اتومبيلراني و موتورسيكلت سواري، نويد برطرف شدن اين دغدغه نيروي انتظامي و راهور استان را مي دهد و مي تواند آغازي براي جريان يك حركت نو در اصفهان باشد.
وي اضافه كرد: اين هيات مي تواند به عنوان يك كارگاه آموزشي براي همه موتورسيكلت سواران باشد.
معاون حمل و نقل و ترافيك شهرداري اصفهان نيز درگفت وگو با ايرنا درحاشيه اين نمايشگاه گفت: اين نمايشگاه سه بخش مسابقات رالي اتومبيلراني، خودروهاي كلاسيك و موتورسواري را در برمي گيرد كه به عنوان يكي از زمينه هاي تفريحات سالم در شهر با اجراي برنامه هاي متنوع از طرف هيات و حمايت مديريت شهري براي مردان و بانوان مي تواند تقويت و نهادينه شود.
عليرضا صلواتي افزود: اگر بتوانيم قانون مداري و اجراي مقررات راهنمايي و رانندگي را به اين شكل در جامعه ترويج دهيم و امكانات لازم با فضاي امن و ايمن زير نظر كارشناسان و مربيان متخصص براي كساني كه به دنبال سرعت بالا و انجام حركات نمايشي هستند، فراهم آيد از بروز بسياري سوانح جلوگيري مي شود.
وي افزود: در زمينه خودروهاي كلاسيك، در برنامه اصفهان 1400 احداث ' موزه ترافيكي شهر' در اصفهان براي ارائه زيرساخت ها و وسايل حمل و نقلي كه از سال ها پيش در اصفهان بوده، در نظر گرفته شده كه علاوه بر جاذبه گردشگري افراد را نيز با شبكه حمل و نقل و ترافيك ازگذشته تا حال آشنا مي كند.
صلواتي افزود: مديريت شهري از مشاركت بخش خصوصي در احداث اين موزه استقبال مي كند.
وي گفت : در بهار امسال طرح ' ارتقا ايمني موتورسيكلت سواران' و برنامه ويژه ساماندهي راكبان موتورسيكلت كليد خورده و در شهر اجرا مي شود.
صلواتي اضافه كرد: از آنجاييكه طبق آمار 40 درصد سهم تلفات تصادفات شهر اصفهان متعلق به موتورسواران بوده و از ميانگين كشوري نيز بالاتر است، امسال اجراي اين طرح و برنامه با تمركز بر استفاده از كلاه ايمني با جديت و شدت بيشتري در پيش گرفته مي شود.
وي گفت: امسال دوربين هاي ترافيكي شهر نيز به پلاك خوان موتورسيكلت مجهز مي شود و متخلفان با دقت بيشتري مورد بررسي قرار گرفته و در موردشان اعمال قانون صورت مي گيرد.
قهرمان سال كلاس پرايد استاندارد كشور در سال 95 در اين نمايشگاه به ايرنا گفت: حمايت مالي از ورزشكاران بويژه در ورزش هايي كه هزينه هاي بالايي دارد كمك بزرگي براي پيشرفت اين افراد در حرفه خودشان است.
ليلا پيكان پور افزود:كليه هزينه هاي اين ورزش رابا بودجه شخصي پرداخت مي كنم و اين موضوع نه تنها براي من بلكه براي افراد با استعدادي كه تامين مالي اين رشته براي آنها امكان پذير نيست، مشكل آفرين است.
وي 25 سال سن دارد و از سال 90 فعاليت حرفه اي خود را در زمينه اتومبيلراني آغاز كرده است. چهار مقام قهرماني كشور و يك عنوان نايب قهرماني در مسابقات ريس (Race) يا سرعت در سال گذشته، كسب عنوان قهرمان قهرمانان استان اصفهان در سال 95، يك مقام قهرماني ريس در سال 94 و مقام هاي بسيار در مسابقات درگ از جمله مقام و عنوان هايي است كه در طول فعاليت خود كسب كرده است.
نايب رييس هيات موتورسواري و اتومبيلراني استان اصفهان و كميته بانوان در حاشيه اين نمايشگاه به ايرنا گفت: يكي از مهمترين وظايف ما بعد از جذب اسپانسر (حامي مالي) استعداد يابي و قهرمان پروري است كه تا پيش از احداث و راه اندازي پيست نقش جهان امكان پذير نبود.
زهرا پيكان پور افزود: وجود يك مكان ايمن و مشخص زير نظر مربيان و كارشناسان اين موقعيت را فراهم مي آورد كه از تمامي ظرفيت هاي بالقوه در اصفهان در زمينه موتورسواري و اتومبليراني استفاده شده و نه تنها درسطح كشور بلكه درمسابقات بين المللي نيز شاهد حضور قهرمانان اصفهاني باشيم.
وي تاكيد كرد: بانوان و آقاياني كه اشتياق و جسارت فعاليت در رشته اتومبيلراني و موتورسواري را در خود احساس مي كنند به جاي داشتن سرعت بالا و انجام حركات نمايشي در خيابان ها و مكان هاي عمومي و به خطر انداختن جان و مال خود و سايرين ، به پيست بيايند و به قهرماني فكر كنند.
نمايشگاه ياد شده تا 25 فروردين در محل نمايشگاه هاي دائمي استان اصفهان واقع در پل شهرستان برپاست.
گ/ 7153 / 6022 خبرنگار: هُدا استكي - انتشار دهنده : عمادي

سرخط اخبار استان‌ها