مرحله مقدماتی جام ملت های زنان آسیا/ شكست ایران برابر ویتنام در یك بازی حساس

كوالالامپور - ایرنا - تیم ملی فوتبال بانوان ایران روز یكشنبه در بازی كه حكم فینال را برای تیم كشورمان داشت مقابل ویتنام میزبان گروه چهارم رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا 2018 بانوان اردن، تن به شكست داد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال بانوان ایران و ویتنام در حالی از ساعت 18 به وقت محلی (15 و 30 دقیقه به وقت تهران) رودرروی یكدیگر قرار گرفتند كه تیم ایران در این گروه 5 تیمی از 2 بازی سه امتیاز كسب كرده بود و تیم میزبان از دو بازی با كسب 6 امتیاز در رتبه دوم گروه چهارم قرار داشت.
بازیكنان تیم ایران در این بازی كه با قضاوت 'ری یانگ' از كره شمالی برگزار شد تمام تلاش خود را برای پیروزی بكار گرفتند اما در پایان با نتیجه 6 بر یك تن به شكست دادند.
تیم كشورمان با نتیجه ای كه برابر سنگاپور به دست آورده بود با روحیه وارد زمین شد و در دقیقه 7 بازی پس از خطای بازیكن ویتنام، ضربه ایستگاهی پشت خط 18 به دست آورد و نخستین گل بازی را به ثمر رساند.
این ضربه ایستگاهی را در حالی كه گروهی از ایرانیان مقیم هانوی و كاركنان سفارت كشورمان تیم بانوان ایران را تشویق می كردند 'زهرا قنبری' وارد دروازه تیم ویتنام كرد.
این برتری 8 دقیقه بیشتر دوام نداشت و 'دانگ ناگین تای' بازیكن تیم ویتنام در یك ضد حمله در دقیقه 15 به گل دست یافتند و نتیجه یك بر یك شد.
تیم یك دست سفیدپوش میزبان دردقیقه 25 بازی توسط 'های ین فام' بار دیگر دروازه تیم ایران را كه با لباس های یكدست قرمز وارد زمین شده بودند، باز كرد تا این بازی در نیمه نخست با نتیجه 2 بر یك به سود ویتنام پایان یابد.
نیمه دوم این بازی در حالی كه به نظر می رسید بازیكنان ایران به آب و هوای ویتنام عادت نكرده و خسته اند با هجوم های پی درپی تیم میزبان آغاز شد و این تیم در دقیقه 60 توانست توسط 'نئو هیون' بازیكن شماره 19 به گل سوم خود دست یابد.
گلزنی تیم ویتنام ادامه یافت و این تیم در دقایق 73، 78 و 82 به گل های چهارم و پنجم و ششم خود دست یافت.
این بازی با نتیجه 6 بر یك به سود ویتنام پایان یافت.
الهام عنافچه، كویستان خسروی، زهرا قنبری، سارا ظهرابی، شبنم بهشت، سارا قمی، فروغ موری، كوثر كمالی، سمانه چهكندی، فاطمه گرایلی و زمرد سلیمانی بازیكنانی بودند كه امروز از سوی 'مریم آزمون' سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان برای این مسابقه به میدان رفتند.
تیم میانمار و سنگاپور دیگر تیم های این گروه نیز امروز رودرروی یكدیگر قرار گرفتند كه تیم میانمار با نتیجه 6 بر صفر سنگاپور را شكست داد.
تیم ویتنام با شكست ایران با 9 امتیاز در صدر گروه چهارم قرار گرفت و تیم میانمار با همین تعداد امتیاز با تفاضل گل كمتر در رده دوم است.
تیم های ملی فوتبال زنان جمهوری اسلامی ایران و سنگاپور با سه امتیاز در رده سوم و چهارم گروه قرار دارند و تیم سوریه بدون امتیاز در رده پنجم است.
آخرین بازی تیم بانوان ایران روز سه شنبه برابر سوریه برگزار می شود.
آساق**1611**انتشاردهنده: رضاپیمان یغمایی