استاندارهمدان:بانك ها در تحقق شعار سال نقش كلیدی دارند

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: نامگذاری امسال از سوی رهبر فرزانه انقلاب مبنی بر'اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال' وظیفه دستگاه ها را برای عملی كردن این پیام سنگین تر كرد و در این میان بانك ها در حمایت از تولیدكنندگان و رونق تولید و ایجاد اشتغال نقش كلیدی دارند.

محمد ناصر نیكبخت روز یكشنبه در جمع مدیران شبكه بانكی استان همدان اظهار كرد: عملكرد بانك های استان در حمایت از تولید كننده مورد قبول است هر چند در سالجاری باید همت بیشتری شود.
وی با ذكر اینكه بستر سرمایه گذاری در همدان فراهم است بیان كرد:اگرچه تمامی مشكلات و موانع پیش روی تولید كنندگان برداشته نشده ولی بخش عظیمی از آنها با حمایت دولت و همكاری بانك ها رفع شده است.
نیكبخت تاكید كرد: هیچ نگرانی برای سرمایه گذاران نباید از سوی نهادهای نظارتی ایجاد شود و سرمایه گذار باید مطمئن شود كه دستگاه های اجرایی و نهادهای نظارتی حامی تولید كننده هستند.
وی رونق تولید را زمینه ساز اشتغال دانست و گفت: ایجاد اشتغال مانع بسیاری از مفسده ها و بزه كاری ها از جمله سرقت، طلاق و اعتیاد می شود.
استاندار همدان بیان كرد: بانك ها برای رونق تولید و ایجاد اشتغال باید تلاش كنند و در این راستا در گام نخست باید بدنه كارشناسی و معاونان خود را با خود در زمینه تحقق پیام نوروزی رهبری انقلاب همراه و همگام كنند.
نیكبخت اضافه كرد: حمایت از تولید به معنای پرداخت بی ضابطه تسهیلات نیست بلكه باید پیش از پرداخت تسهیلات صلاحیت متقاضی و طرح بررسی و اثبات شود.
وی تصریح كرد: هدایت تسهیلات بانكی به سمت طرح هایی كه منجر به افزایش معوقات بانكی می شود را نمی توان حمایت از تولید و اشتغال تفسیر كرد.
استاندار همدان گفت: سال گذشته 2 هزار و 200 میلیارد ریال تسهیلات ازدواج به زوجین پرداخت شده است كه این آمار نسبت به سال قبل از آن رشد بالایی داشته است.
نیكبخت در زمینه انتخابات نیز اظهاركرد: هدف مجریان انتخابات برگزاری سالم این رویداد و فراهم كردن زمینه حضور حداكثری مردم در پای صندوق های رای است.
وی افزود: از میران بانكی انتظار می رود با بیان خدمات صورت گرفته و مشكلاتی كه توسط شبكه بانكی رفع شده مردم را به حضور در انتخابات تشویق كنند.
14 بانك دولتی و نیمه دولتی عضو كمیسیون هماهنگی بانك های استان همدان هستند.
7526/1181
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار:الهام تدین