۲۰ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۴۴
کد خبر: 82487095
۰ نفر
دستگيري پسرعموهاي زورگير در تهران

تهران- ايرنا- مركز اطلاع رساني پليس آگاهي تهران بزرگ از شناسايي و دستگيري چهار پسرعمو كه با 2 دستگاه موتور سيكلت از شهروندان زورگيري مي كردند، خبر داد.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا به نقل از مركز اطلاع رساني پليس آگاهي تهران بزرگ در ششم اسفند سال 95، فردي با مراجعه به كلانتري 135 آزادي گفت كه توسط سرنشينان يك دستگاه موتورسيكلت طرح هوندا 125 مشكي مورد زورگيري و سرقت گوشي تلفن همراهش قرار گرفته است.
با تشكيل پرونده مقدماتي با موضوع زورگيري و با توجه به وقوع سرقت هاي مشابه، پرونده به دستور بازپرس شعبه سوم دادسراي ناحيه 34 تهران براي رسيدگي در اختيار اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
براساس اين گزارش با انجام چهره نگاري مشخص شد كه گروهي چهار نفره با استفاده از 2 دستگاه موتورسيكلت طرح هوندا 125 مشكي و آپاچي سفيد رنگ اقدام به زورگيري از رهگذران بويژه جوانان مي كنند.
يكي از مالباختگان گفت: ساعت 22 در محدوده ميدان آزادي در كنار خيابان منتظر ماشين بودم كه يك موتورسيكلت با 2 نفر سرنشين به طرف من آمد و همزمان يك موتورسيكلت آپاچي سفيدرنگ نيز با 2 سرنشين با فاصله كمي از آنها توقف كرد كه مراقب اطراف باشند؛ يكي از سرنشينان هوندا از موتور پياده شد و با تهديد چاقو اقدام به سرقت گوشي تلفن همراهم به ارزش تقريبي يك ميليون و 500 هزار تومان كرد و از محل متواري شدند.

*اجراي طرح مهار براي دستگيري سارقان
با توجه به زورگيري و سرقت هاي مشابه در محدوه غرب و شمال غرب تهران بويژه مبادي خروجي شهر در محدوده بزرگراه ها، طرح مهار در محدوده مذكور اجرا و در 26 اسفند مأموران كلانتري 140 باغ فيض در حين گشت زني در محدوده ميدان پونك به سرنشين يك دستگاه موتورسيكلت طرح هوندا 125 مشكي مشكوك شدند و به رغم دستور ايست پليس، وي فرار كرده و طي يك تعقيب و گريز كنترل موتورسيكلت از دستش خارج و به زمين مي خورد؛ «امير . ر» ( 20 ساله) دستگير، يك قبضه سلاح سرد از وي كشف و متهم به اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل مي شود.
براساس اين گزارش با بهره گيري از تصاوير بدست آمده از چهره نگاري و مواجه حضوري با تعدادي از شكات و مالباختگان، امير به عنوان يكي از سارقان اصلي گروه چهار نفره زورگير موتورسوار شناسايي شد.
امير در اعترافاش عنوان كرد كه با همدستي برادرش بنام ابوالفضل ( 21 سال) و 2 پسرعموي خود ( دو برادر ) بنام هاي پوريا (23 ساله) و محمد (18 ساله) اقدام به دهها فقره سرقت به شيوه زورگيري از افراد رهگذر در مناطق مختلف شهر تهران كرده اند.
با بهره گيري از اطلاعات بدست آمده از امير، مخفيگاه سه عضو ديگر گروه سارقين در مناطق پيكان شهر و شهريار شناسايي شد؛ در شرايطي كه ديگر اعضاي گروه سارقان فاميلي ( پسرعموها ) با اطلاع از دستگيري امير، از مخفيگاه هاي خود متواري بودند كارآگاهان با انجام اقدامات پليسي موفق به دستگيري هر سه نفر آنها و كشف دهها گوشي تلفن همراه مسروقه و سلاح سرد از آنها شدند.
سرهنگ كارآگاه داود فـرد معاون مبارزه با سرقت هاي خاص پليس آگاهي تهران بزرگ ، در مورد اين خبر گفت: با توجه به اعتراف صريح متهمان به دهها فقره سرقت به شيوه زورگيري گوشي تلفن همراه ، لپ تاپ و وجوه نقد و شناسايي دقيق متهمان از سوي تعدادي از شكات و مالباختگان ، قرار قانوني از سوي بازپرس پرونده صادر و اين 4 متهم براي انجام تحقيقات در اختيار اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفتند.
وي خاطر نشان كرد: از تمامي مالباختگاني كه بدين شيوه و شگرد و توسط سرنشنيان موتورسيكلت هاي طرح هوندا 125 مشكي و يا آپاچي سفيد رنگ مورد زورگيري و سرقت اموال قرار گرفتند دعوت مي شود تا براي شناسايي متهمان و پيگيري شكايات خود به نشاني اداره پنجم پليس آگاهي تهران بزرگ در خيابان وحدت اسلامي مراجعه كنند.
*براي اطلاع از اخبار متنوع انتشار يافته در شبانه روز با كانال ايرنا استان تهران در تلگرام به نشاني IRNATEHRAN@ همراه شويد.
خبرنگار: مهدي مقدر انتشاردهنده: موسي فعاليان
تهرام/9343 / 1539