۱۹ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۹:۳۲
کد خبر: 82485447
۰ نفر
آیت الله هادی باریك بین به ملكوت اعلی پیوست

قزوین-ایرنا- پدر معنوی استان قزوین و نماینده سابق ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین بامداد شنبه به ملكوت اعلی پیوست.

به گزارش ایرنا، آیت الله هادی باریك بین كه از 16 فروردین 96 به علت بیماری در بخش آی. سی. یو یكی از بیمارستانهای قزوین بستری شده بود، صبح امروز به دلیل كهولت سن و بیماری به دیار باقی شتافت.
وی از سال 1360 تا 1393 نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر قزوین و سه دوره نماینده مردم قزوین در مجلس خبرگان رهبری و از اعضای مجلس خبرگان قانون اساسی بوده ‌است.
آیت الله باریك بین در سال 1309 خورشیدی در قزوین به دنیا آمد، پس از تحصیلات ابتدایی برای ادامه تحصیل علوم دینی در سال 1328 راهی قم شد و همچنین 3 سال را در حوزه نجف گذراند.
از اساتید دروس عالی وی، آیات عظام علامه طباطبائی، نوری همدانی، مشكینی، سلطانی، منتظری، میرزا باقر زنجانی و امام خمینی (ره) بودند.
وی در طول اقامت در قم به مدت 2 سال از درس خارج اصول آیت الله بروجردی و سپس دروس خارج فقه و اصول امام خمینی (ره) بهره برد.
آیت الله باریك بین در مبارزات انقلابی در قزوین نقش مؤثری داشت و همواره در صف مبارزین نهضت امام راحل بود.
11 اسفند 93 بعد از استعفای ایشان به دلیل بیماری از امامت جمعه و نمایندگی ولی فقیه در استان قزوین، حجت الاسلام و المسلمین عبدالكریم عابدینی از سوی مقام معظم رهبری به عنوان امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان قزوین انتخاب شد.
6101/ 6128 *خبرنگار:هادی درزی رامندی ** انتشار دهنده: مقدم سلیمی