مردم اروندكنار خواستار الحاق اين منطقه به محدوده منطقه آزاد اروند شدند

آبادان - ايرنا -بيش از يكهزار نفر از مردم شهر اروند كنار از توابع شهرستان آبادان با امضاي نامه اي خواستار الحاق اين شهر به محدوده منطقه آزاد اروند شدند.

به گزارش ايرنا 15 عضو كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي روزهاي پنجشنبه و جمعه با سفر به شهرستان هاي آبادان و خرمشهر به بازديد از زيرساخت هاي منطقه پرداخته و شامگاه پنجشنبه از بخشهاي مختلف پالايشگاه آبادان و پتروشيمي آبادان ديدن كردند.
اين افراد همزمان با سفر اعضاي اين كميسيون به يادمان شهداي والفجر 8 و بازديد از بندر اروندكنار نامه اي مذكور را به اعضاي كميسيون تحويل دادند.
در اين نامه از اعضاي كميسيون اقتصادي خواسته شده است تا نسبت به الحاق اين بخش از توابع شهرستان آبادان به محدوده منطقه آزاد اروند اقدام كنند.
اين افراد همچنين با حضور در يادمان شهداي والفجر 8 و در دست داشتن پلاكاردهايي، الحاق به محدوده منطقه آزاد اروند را خواستار شدند.
منطقه آزاد اروند با مساحت 37 هزار و 400 هكتار به عنوان استراتژيك ترين منطقه آزاد كشور در حوزه انرژي، تجارت، بازرگاني و ترانزيت و همچنين به عنوان قطب مهم در صنعت نفت، به ويژه پس از مصوبه هيات دولت و توسعه جغرافيايي آن در سه سال اخير، در مركز توجه قرار گرفت.
وجود زيرساخت هاي لازم براي رشد و پيشرفت اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي، مهم ترين عامل تمركز و توجه به اروند است.
3015/6125
خبرنگار:عدنان جواهري ** انتشاردهنده:محسن بهاروند
كانال خبري ايرنا خوزستان:irnaahvaz@
براي دريافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به كانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپيونديد.

سرخط اخبار استان‌ها