امضای تفاهم نامه طرح تكاپو با حضور وزیران كار و ارتباطات در یزد

یزد - ایرنا - تفاهم نامه طرح تكاپو( توسعه كسب و كار و اشتغال پایدار) عصر جمعه در مراسمی با حضور وزیران تعاون ،كار و رفاه اجتماعی و ارتباطات و فناوری اطلاعات با هدف توسعه و ایجاد اشتغال در استان یزد به امضا رسید.

به گزارش ایرنا، این تفاهم نامه با حضور فعالان توانمند حوزه آی سی تی ( فناوری اطلاعات و ارتباطات )‌ كشور و با هدف هم اندیشی سرمایه گذاری و تولید 6 هزار و 600 شغل در استان یزد منعقد شد.
در این طرح 26 تفاهم نامه در قالب 70 پروژه در چهار محور گردشگری و صنایع دستی ، سلامت ، توسعه زیرساخت ها و شهر هوشمند در استان یزد به امضا رسید.
تفاهم نامه های یاد شده هر كدام جداگانه میان وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی، سازمان صنعتی ملل متحد و استانداری یزد امضا شد.
برای اجرای طرح تكاپو در قالب تفاهم نامه های تعریف شده 220 میلیارد تومان سرمایه گذاری پیش بینی شده كه از قبل آن برای 6 هزار و 600 نفر به طور مستقیم شغل ایجاد می شود.
این تفاهم نامه هر كدام در 2 نسخه و به مدت دو سال تنظیم شده است كه در صورت موافقت طرفین تمدید خواهد شد.
طرح تكاپو از سال گذشته در هشت استان كشور به صورت پایلوت آغاز شد و دولت در این طرح به دنبال شناسایی مزیت های استان ها ، شهرستان‌ها و روستاها و چگونگی تركیب درستی از نیروی كار است.
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و علی ربیعی وزیر تعاون ، كار و رفاه اجتماعی عصر جمعه وارد استان یزد شدند.
شركت در نشست ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی و انعقاد تفاهم نامه طرح تكاپو از برنامه های سفر یك روزه این دو وزیر است.
در این سفر معاونان دو وزارتخانه و همچنین مدیران شركت های خصوصی توانمند و فعال در حوزه كسب و كارهای دیجیتال واعظی و ربیعی را همراهی می كنند.
2088/ 5054خبرنگار: كبری دانشی دهج ** انتشار: بهنام احمدی *
irnayazdd@