امضاي تفاهم نامه طرح تكاپو با حضور وزيران كار و ارتباطات در يزد

يزد - ايرنا - تفاهم نامه طرح تكاپو( توسعه كسب و كار و اشتغال پايدار) عصر جمعه در مراسمي با حضور وزيران تعاون ،كار و رفاه اجتماعي و ارتباطات و فناوري اطلاعات با هدف توسعه و ايجاد اشتغال در استان يزد به امضاء رسيد.

به گزارش ايرنا، اين تفاهم نامه با حضور فعالان توانمند حوزه آي سي تي ( فناوري اطلاعات و ارتباطات )‌كشور و با هدف هم انديشي سرمايه گذاري و توليد6هزار و 600شغل در استان يزد منعقد گرديده است.
در اين طرح 26 تفاهم نامه در قالب 70 پروژه در چهار محور گردشگري و صنايع دستي ، سلامت ، توسعه زير ساخت ها و شهر هوشمند در استان يزد به امضا رسيده است .
تفاهم نامه هاي ياد شده هر كدام جداگانه ميان وزارت ارتباطات و فناوري ارتباطات، وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، سازمان صنعتي ملل متحد و استانداري يزد امضا شد.
براي اجراي طرح تكاپو در قالب تفاهم نامه هاي تعريف شده 220 ميليارد تومان سرمايه گذاري پيش بيني شده كه از قبل آن براي 6 هزار و 600 نفر به طور مستقيم شغل ايجاد مي شود.
اين تفاهم نامه هر كدام در 2 نسخه و به مدت دو سال تنظيم شده است كه در صورت موافقت طرفين تمديد خواهد شد.
طرح تكاپو از سال گذشته در هشت استان كشور به صورت پايلوت آغاز شد و دولت در اين طرح به دنبال شناسايي مزيت هاي استان ها ، شهرستان‌ها و روستاها و چگونگي تركيب درستي از نيروي كار است.
محمود واعظي وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و علي ربيعي وزير تعاون ، كار و رفاه اجتماعي عصر جمعه وارد استان يزد شدند.
شركت در نشست ستاد راهبردي و مديريت اقتصاد مقاومتي و انعقاد تفاهم نامه طرح تكاپو از برنامه هاي سفر يكروزه اين دو وزير است.
در اين سفر معاونان دو وزارتخانه و همچنين مديران شركت هاي خصوصي توانمند و فعال در حوزه كسب و كارهاي ديجيتال واعظي و ربيعي را همراهي مي كنند.
2088/ 5054خبرنگار: كبري دانشي دهج ** انتشار: بهنام احمدي *
irnayazdd@