امامی كاشانی:مردم به صورت حداكثری در پای صندوق ها حاضر شوند/
حمله امریكا به سوریه سرپوشی برای حمایت از تروریست هاست

تهران-ایرنا- خطیب نماز جمعه تهران از مردم ایران خواست در انتخابات آینده حضوری حداكثری درپای صندوق های رای داشته باشند.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، آیت الله محمد امامی كاشانی در خطبه های دوم نماز جمعه تهران درباره انتخابات افزود: دشمن به دنبال یافتن نقاط ضعف كشور با این عزت، فناوری، جایگاه علمی، استقلال و آبرو در دنیا است و مردم نیز باید همه با انسجام و وحدت ملی در پای صندوق ها رای حضور یابند زیرا خدمت به اسلام، ملت و تاریخ است.
وی ابراز امیدواری كرد كه ملت ایران در روز انتخابات حضور همگانی داشته و تجلی وحدت ملی باشند.
29 اردیبهشت ماه انتخابات ریاست جمهوری ، شوراهای اسلامی شهر و روستا و میاندوره ای مجلس در برخی شهرستان ها برگزار می شود.
وی با اشاره به شعار سال از سوی رهبر معظم انقلاب افزود: با اوضاعی كه در دنیا و برخی مشكلات موجود، مساله اقتصاد مقاومتی به كشور استقلال و عزت می دهد و ایران را از دنیای استكبار دور می كند.
وی تصریح كرد: باید انسان ایمان به تولید و اقتصاد داشته باشد و ایمان به اینكه باید جنسی خوب تولید شود و اگر نشود خیانت به كشور است.
خطیب نماز جمعه تهران اظهار داشت: اگر ایمان و انگیزه در تمام طبقات مانند دستگاه های تقنینی، اجرایی و قضایی، مراكز تولید، توزیع، كارخانه ها و همه مردم وجود داشته باشد، نان حرام نمی توان خورد و قاچاق وارد نمی شود.
وی با بیان اینكه برای تحقق شعار سال باید انگیزه ایجاد شود، ادامه داد: شعار رهبر انقلاب مربوط به استقلال و عزت كشور است و اگر در مجلس شورای اسلامی ایمان مورد توجه قرار گیرد، قوانینی تصویب می شود كه به كار ارزش داده و اشتغال را بیشتر می كند.
امامی كاشانی گفت: بدنه دستگاه اجرایی و هیات وزیران لایحه تصویب می كند و به مجلس می دهد و اگر بدنه هیات دولت هماهنگ نباشد، تمام كار خراب و از بین می رود.

** مجلس برای تعطیلات فراوان فكری كند
وی با انتقاد از تعطیلات فراوان در ایام سال جدید گفت: از قبل از عید چندین روز تعطیل و بعد از عید نیز تعطیلی ها زیاد است و به جای اینكه بگوییم سفر خوش باشد ، باید بگوییم خسته نباشید، زیرا تعطیلات بسیار زیاد است.
امام جمعه موقت تهران افزود: مجلس شورای اسلامی باید برای این تعطیلات فكری كند و آن را كم كند.

** حمله موشكی امریكا به سوریه سرپوشی برای حمایت از تروریست ها بود
وی با اشاره به حمله موشكی آمریكا به سوریه بیان داشت: آمریكا و حمله های موشكی امروز به سوریه سرپوشی بر حمایت هایی بوده كه خود آنان از تروریست ها كرده اند.
امامی كاشانی خطاب به قدرت های بزرگ گفت: تروریست ها و اسراییل را شما خلق و بزرگ كرده اید و حالا به دروغ می گویید كه دولت سوریه از سلاح شیمیایی استفاده كرده است.
سیام**9103*1724*خبرنگار: حمید شهریاری * انتشار: حسین فتح الهی*