ارتش سوریه: تجاوز آمریكا به سوریه محكوم است/ هدف تاثیرگذاری بر توان ارتش در مبارزه با تروریسم است

دمشق - ایرنا - فرماندهی كل ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز جمعه در بیانیه ای حمله موشكی آمریكا به یكی از پایگاه های هوایی این كشور در استان حمص را محكوم كرد و گفت: این تجاوزخلاف قوانین بین المللی و با هدف تاثیرگذاری بر توان ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم است.

به گزارش ایرنا، در بیانیه فرماندهی كل ارتش و نیروهای مسلح سوریه آمده است: ارتش آمریكا در ساعت 3 و 42 دقیقه بامداد جمعه در تجاوزی آشكار، یكی از پایگاه های هوایی ما را در منطقه مركزی با موشك هدف قرارداد كه این حمله 6 كشته و شماری زخمی و خسارت های مادی بسیاری برجای گذاشت.
در این بیانیه آمده است: تجاوز آمریكا تاكیدی بر ادامه سیاست های اشتباه این كشور و سنگ اندازی در مسیر مبارزه ارتش سوریه با تروریسم است. این تجاوز، آمریكا را شریك گروه های تروریستی داعش و النصره و دیگر گروه های تروریستی قرار می دهد كه از نخستین روز جنگ ظالمانه برضد سوریه به مواضع و پایگاه های ارتش حمله كرده اند.
فرماندهی كل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بیانیه خود آورده است: تلاش آمریكا برای توجیه این تجاوز به بهانه بكارگیری سلاح شیمیایی در خان شیخون بدون اطلاع از واقعیت ها و مشخص شدن عامل آن جنایت، پیامی اشتباه برای گروه های تروریستی به منظور ادامه استفاده از سلاح شیمیایی در آینده و پس از هر شكست میدانی ارسال می كند.
فرماندهی كل ارتش و نیروهای مسلح سوریه تاكید می كند كه این تجاوز، برخلاف همه قوانین و آداب بین المللی است و با هدف تاثیرگذاری بر توان ارتش سوریه در مبارزه با تروریسم انجام شده است.
فرماندهی كل اتش سوریه تاكید می كند كه پاسخ به این تجاوز، ادامه پرقدرت وظیفه ملی در دفاع از ملت سوریه و نابودی تروریسم در هرمكان و بازگرداندن امنیت و ثبات به سراسر كشور است.
به گزارش ایرنا، نخستین تجاوز مستقیم آمریكا در دوره ترامپ به مواضع ارتش سوریه بامداد جمعه با شلیك 59 موشك به پایگاه هوایی شعیرات در استان حمص آغاز شد.
این حمله موشكی بدون مجوز شورای امنیت سازمان ملل و كنگره آمریكا و از ناوهای آمریكایی مستقر در دریای مدیترانه و به بهانه حمله شیمیایی به خان شیخون در استان ادلب انجام شده است.
این درحالی است كه دولت سوریه بكارگیری هرگونه سلاح شیمیایی را رد كرده است.
ارتش سوریه در شرق استان حمص با گروه تروریستی داعش و در شمال آن با گروه تروریستی جبهه النصره مبارزه می كند.
اروپام** 6116**انتشار دهنده: زهرا هژبری

سرخط اخبار جهان