امام‌جمعه آبادان:مخالف انتقال بندر آبادان به خارج محدوده شهر هستیم

آبادان - ایرنا - امام جمعه آبادان توسعه كیفی بندر این شهر را از راهبردهای تولید اشتغال و توسعه اقتصادی شهر عنوان كرد و گفت:مخالف انتقال بندر آبادان به خارج محدوده شهر هستیم.

به گزارش ایرنا حجت‌الاسلام علی ابراهیمی پور شامگاه پنجشنبه در نشست مشترك بررسی مشكلات اقتصادی منطقه آزاد اروند با حضور اعضای كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و فعالان اقتصادی شهرستان های آبادان و خرمشهر افزود:برخی از مدیران تلاش می‌كنند تا بندر آبادان خارج از محدوده شهری توسعه پیدا كند كه این موضوع، مورد تائید نیست.
وی اظهار داشت:علی‌رغم اینكه استان خوزستان و شهرستان‌های آبادان و خرمشهر و منطقه آزاد اروند گنج‌های نهفته ایران هستند، فاصله طبقاتی در این منطقه كمر مردم را خم كرده و هجمه ای كه دشمن در این منطقه و استان خوزستان برنامه ریزی كرده به لحاظ فقر اقتصادی، مشكلات بیكاری و تامین نشدن معیشت است.
حجت‌الاسلام ابراهیمی پور گفت:اگر در منطقه بریم و بوارده را از شهر آبادان جدا كنیم به اوج بحران در این شهر پی می‌بریم البته این محصول، منطقه آزاد اروند نیست، بلكه حاصل 30 سال بد مدیریت كردن بر این شهرستان است.
وی افزود:متاسفانه بعد از پایان جنگ تحمیلی و آغاز دوران سازندگی به زیرساخت‌های آبادان و خرمشهر توجه نشد.
امام‌جمعه آبادان گفت:بحران آمار بالای طلاق،اعتیاد ، آمار پایین ازدواج و هجمه‌ای كه فرقه‌ها و مذاهب انحرافی در منطقه رواج می‌دهند بیشتر از مشكلات اقتصادی در منطقه است كه این امر نگران‌كننده و به همین دلیل است كه توقع از كمیسیون اقتصادی به دلیل اثرگذاری آن در مجلس بیشتر است.
وی افزود:آمار 700 هزار نفری جمعیت شهرستان آبادان قبل از انقلاب كه بیشتر آنها دارای شغل بودند با جمعیت 300 هزار نفری هم اكنون كه نزدیك 30درصد جوانان آن بیكار هستند بسیار نگران‌كننده است.
وی بیان داشت:حق آبادان بعد از 30 سال بعد از پایان جنگ تحمیلی این نیست كه مشكلات آب و برق مبلمان شهری هنوز برطرف نشده است.
وی حضور سرمایه‌گذار داخلی و همراهی مدیران را تنها راه توجه به تولید و اشتغال در منطقه آزاد اروند عنوان كرد و بیان داشت:همراهی نكردن برخی از مدیران با سرمایه‌گذاران و دندان‌تیز داشتن به سرمایه آنها باعث فرار سرمایه‌گذار در منطقه شده است.
به گزارش ایرنا 15 عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی روزهای پنجشنبه و جمعه با سفر به شهرستان های آبادان و خرمشهر به بازدید از زیرساخت های منطقه پرداخته و شامگاه پنجشنبه از بخشهای مختلف پالایشگاه آبادان و پتروشیمی آبادان دیدن كردند.
در سفر اعضای كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، برنامه های مختلفی اعم از تشكیل جلسات و بازدیدهای میدانی از نقاط مختلف گنجانده شده است.
بر اساس برنامه، برگزاری نشست شورای اداری شهرستانهای آبادان و خرمشهر، بازدیدها از یادمان شهدای شلمچه، بارانداز گمرك شلمچه، بندر خرمشهر، محل استقرار گمرك جمهوری اسلامی ایران در دروازه های منطقه آزاد اروند و پالایشگاه در برنامه پنجشنبه هیات اقتصادی مجلس گنجانده شده بود.
جمعه ۱۸ فرودین ماه نیز این هیات از یادمان شهدای منطقه عملیاتی والفجر ۸در اروندكنار، رودخانه اروند با هدف بررسی آثار اقتصادی لایروبی نشدن آن و خشك شدن نخلستان های حاشیه رودخانه، بندر آبادان بازدید می كنند.
قرار است، نشست شورای اداری استان خوزستان نیز شامگاه جمعه با حضور اعضای كمیسیون اقتصادی مجلس، نماینده ولی فقیه در استان و استاندار خوزستان در محل فرمانداری ویژه آبادان برگزار شود.
3015/6125 خبرنگار: عدنان جواهری ** انتشار:سید بهادر حسینی
كانال خبری ایرنا خوزستان:irnaahvaz@
برای دریافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به كانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپیوندید.