بند «درآمد عمومی دولت» در قبض تلفن همراه براساس لایحه بودجه 94 است

تهران- ایرنا- شركت ارتباطات سیار ایران جزییات ردیف «درآمد عمومی دولت» در قبض های تلفن همراه را تشریح كرد.

به گزارش ایرنا،‌اداره كل ارتباطات شركت ارتباطات سیار ایران چهارشنبه اعلام كرد: پیش از این درباره «خدمات مبتنی بر محتوا» و «سایر هزینه ها» اطلاع رسانی شد اما با توجه به اینكه در روزهای گذشته برخی مشتركان در شماری از رسانه ها و شبكه های اجتماعی درباره بند «درآمد عمومی دولت» ابراز بی اطلاعی كرده اند، جزییات بیشتری از این مورد ارایه می شود.
بر اساس این اطلاعیه، اسفند سال 1393 و در روند بررسی لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی، بندی به قانون بودجه سال 1394 با عنوان تبصره 19 ماده واحده لایحه بودجه 1394 الحاق شد كه اپراتورهای موبایل كشور را ملزم كرد 10 ریال مازاد بر تعرفه مصوب پیامك را به حساب دولت واریز كنند.
بدین ترتیب از آغاز فروردین ماه سال 1394 هزینه ارسال هر پیامك با 10 ریال افزایش یافت و به صورت مجزا در قبض ‌های تلفن همراه نوشته و در رسانه ها اطلاع رسانی شد.
بدین ترتیب آنچه به عنوان درآمد عمومی دولت در قبض ها آمده، در واقع به افزایش هزینه پیامك های كاربران مربوط می شود و بر اساس شمار پیامك ‌های ارسال شده افراد متفاوت است.
طبق اعلام همراه اول، این رقم در قالب درآمد حاصل شده به دستگاه ‌های ذیر اختصاص می ‌یابد: 35 درصد به جمعیت هلال‌احمر جمهوری اسلامی ایران (20 درصد برای تامین، تولید و كمك‌ هزینه داروهای بیماران با اولویت بیماران صعب‌ العلاج و سرطانی و 15 درصد برای افزایش اعتبارات سازمان امداد و نجات برای خرید تجهیزات)، 20 درصد به كمیته امداد امام‌خمینی (ره) برای توانمند‌سازی نیازمندان زیر پوشش و 20 درصد به سازمان بهزیستی كشور برای كمك به تامین هزینه‌ های درمانی و تجهیزات توانبخشی افراد زیر پوشش.
همچنین به سازمان بیمه سلامت ایران برای ارتقای پوشش تعهدات خدمات دندانپزشكی و خودمراقبتی كودكان و نوجوانان زیر 14 سال، دانشگاه پیام‌نور برای تملك دارایی‌ های سرمایه ‌ای، برای زیر پوشش قرار دادن 50 درصد حق بیمه تامین اجتماعی بسیجیان معسر، سازمان پزشكی قانونی و سازمان انتقال خون ایران بابت تامین تجهیزات و ملزومات پزشكی و آزمایشگاهی پنج ‌درصد از این مبلغ اختصاص می یابد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با كانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
https://t.me/irnaeco
اقتصام**2078*1961* تنظیم: محمد مهدی بهرامی* انتشار: مریم مسعود