نماینده مجلس: در دولت یازدهم، شاهد تحول در بسترهای گردشگری هستیم

آستارا - ایرنا - نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با قابل تحسین خواندن عملكرد اقتصادی دولت در سال گذشته با وجود مشكلات مالی گفت: در این دولت، با حمایت از سرمایه گذاران، شاهد تحول در بسترهای گردشگری كشور هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، ولی داداشی روز سه شنبه در جلسه شورای اداری آستارا در فرمانداری این شهرستان افزود: یكی از راهكارهای ایجاد تحول در بخش اقتصادی، واگذاری امور به بخش خصوصی است و از این طریق می توان شاهد توسعه روزافزون كشور شد.
وی با اشاره به اینكه سرمایه گذاری در حوزه گردشگری در شهرستان هایی نظیر آستارا از اهمیت خاصی برخوردار است، اضافه كرد: در گذشته اقدامات خوبی در حوزه گردشگری در این شهرستان انجام نشده است ولی خوشبختانه در دولت تدبیر و امید با حمایت از سرمایه گذاران این حوزه، شاهد تحول در بسترهای گردشگری كشور هستیم.
وی اظهار كرد: برای تحول در بخش اقتصاد، توجه به ظرفیت های بخش تولید مهم است و در این راستا پیگیر مجوز ایجاد منطقه آزاد تجاری در آستارا هستیم تا در كنار بندر، گمرك، منطقه ویژه اقتصادی و راه آهن بتوانیم از ظرفیت های اقتصادی این شهرستان بهره ببریم.
وی مشكل آب شرب روستاهای عنبران، ویرمونی و عباس آباد را از دغدغه های اهالی این روستاها در شهرستان آستارا خواند و بیان كرد: برای رفع این مشكل 40 میلیارد ریال اعتبار ملی در نظر گرفته شده است و با اختصاص این اعتبار، مشكل آب شرب این مناطق برطرف خواهد شد.
داداشی با بیان اینكه خانوارهای ساكن جنب باغ پرندگان آستارا از نعمت برق برخوردار نیستند، گفت: مسئولان در طرح تفصیل جامع شهری مشكلات عمرانی این خانوارها را بررسی و برطرف كنند.
وی خواستار تكمیل گازرسانی به روستای حیران شد و بیان كرد: عملیات مربوط به تكمیل طرح گازرسانی این روستا باید با سرعت پیش برود تا اهالی آن منطقه از نبود گاز رنج نبرند.
به گفته داداشی عدم پوشش شبكه تلفن همراه در بسیاری از روستاهای بخش های لوندویل و مركزی آستارا از مشكلاتی است كه باید با تدبیر مسئولان شهرستانی و استانی برطرف شود.
وی خواستار بهره گیری از ظرفیت خدادادی پرورش گل گاو زبان در منطقه حیران شد و بیان كرد: با كشت انبوه این گیاه در حیران می توان نگاه های گردشگران و فعالان اقتصادی را به این منطقه جذب كرد.
عضو كمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی انتخابات را نماد مردم سالاری دینی در نظام جمهوری اسلامی ایران خواند و افزود: از مسئولان اجرایی انتخابات و كاندیداها خواستاریم قانون و اخلاق را در سرلوحه امور خود قرار دهند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت، 62 روستا و دو بخش مركزی و لوندویل در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070