فرماندار: آستارا در تعطیلات نوروزی میزبان حدود یك میلیون گردشگر بود

آستارا - ایرنا - فرماندار آستارا از اقامت 967 هزار و 978 گردشگر در تعطیلات نوروزی 96 در این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، یونس رنجكش روز سه شنبه در جلسه شورای اداری آستارا در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان گفت: این گردشگران نوروزی در هتل ها، هتل آپارتمان، میهمانسراها، مدارس و پارك ها و پیاده روها اقامت داشتند و آمار مذكور نسبت به نوروز سال گذشته 10.72 درصد افزایش داشته است.
وی با اشاره به اینكه برنامه های دولت در سال جدید بر مبنای اقتصادی مقاومتی؛ تولید و اشتغال پیش خواهد رفت، افزود: مدیران شهرستان آستارا با توجه به موقعیت ممتاز این شهرستان باید نگاه ملی به تولید و اشتغال داشته باشند.
وی با اشاره به اینكه در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی نیازمند این نگاه هستیم، اضافه كرد: مدیران دستگاه های دولتی باید برنامه ریزی لازم را در راستای پیشبرد اهداف درون سازمانی خود داشته باشند تا شاهد توسعه و آبادانی بیش از پیش این شهرستان باشیم.
رنجكش با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهوری به گیلان، تصریح كرد: با حمایت های وزیر بهداشت زیرساخت های گردشگر درمانی را در شهرستان آستارا فعال خواهیم كرد تا این شهرستان به سبب برخورداری از یك واحد درمانی بزرگ، در این راستا موفق عمل كند.
وی اولویت بندی طرح های عمرانی را توسط مدیران دستگاه های دولتی آستارا خواستار شد و بیان كرد: صرفه جویی در مصرف انرژی، تقویت سازمان های مردم نهاد، شركت در نماز جمعه، استفاده درست از امكانات دولتی و استفاده از ظرفیت رسانه های آستارا از مواردی است كه باید مورد توجه مدیران قرار گیرد.
وی خواستار ارائه عملكرد ستگاه های دولتی به مردم شد و بیان كرد: عملكرد دولت همان عملكرد نظام است و مسئولان اجرایی با گزارش اقدامات مجموعه خود می توانند زمینه اعتماد مردم به نظام و مشاركت حداكثری آنها را در انتخابات فراهم كنند.
فرماندار آستارا بهسازی مسیر آبشار لاتون را از برنامه های خود در این شهرستان عنوان كرد و گفت: بهسازی این مسیر با حفظ محیط زیست منطقه و با تخصیص اعتباری بالغ بر سه میلیارد ریال بزودی آغاز خواهد شد.
امام جمعه شهرستان آستارا نیز در این جلسه گفت: مدیران دولتی در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال بایستی با اعمال برنامه ریزی های دقیق و داشتن روحیه انقلابی بتوانند امور كاری خود را پیش ببرند.
حجت الاسلام كاظم حافظ نیا تعهد، اخلاق مداری، ارزشگذاری به آرمان ها و آینده سنجی را از ویژگی های یك مدیر انقلابی توصیف كرد و افزود: از مسئولان انتظار داریم منویات مقام معظم رهبری را در باب اقتصاد مقاومتی عملی كنند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.
خبرنگار: یوسف هدایتی ** انتشار : نصراله ابراهیمی
7105 / 7124/6070