شناسايي 36 متخلف اقتصادي با اجراي طرح نظارت نوروزي در آستارا

آستارا - ايرنا - رئيس اتاق اصناف آستارا گفت: از 15 اسفند تا 15 فروردين ماه با اجراي طرح نظارت نوروزي بر اصناف، 36 متخلف اقتصادي در بازار اين شهرستان شناسايي و به اداره تعزيرات حكومتي معرفي شدند.

عارف باباش پور عصر روز سه شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: در اين مدت 361 مورد بازرسي از واحدهاي مختلف صنفي و واحدهاي عرضه كننده كالا در نمايشگاه بهاره توسط بازرسان اتاق اصناف شهرستان آستارا به عمل آمد.
وي اضافه كرد: اين بازرسي ها با هدف اعمال سياست تنظيم بازار، اصلاح نظام توزيع با محوريت عدالت گستري نظارت بر واحدهاي توزيعي، توليدي و خدماتي در تعطيلات نوروزي اجرا شد.
وي اظهار كرد: متخلفان شناسايي و پرونده تخلف به ميزان 38 ميليون و 200 هزار ريال تشكيل و به اداره تعزيرات حكومتي معرفي شد.
باباش پور بيشترين تخلف بازاريان را مربوط به درج نكردن قيمت عنوان كرد و ادامه داد: گرانفروشي، صادر نكردن صورتحساب و كم فروشي از تخلفات متصديان واحدهاي صنفي آستاراست.
وي يادآور شد: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف اقتصادي مراتب را با تلفن 124 اداره صنعت، معدن و تجارت يا با شماره 01344819767 واحد بازرسي اتاق اصناف اطلاع دهند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در 200 كيلومتري غرب مركز استان گيلان واقع شده و با حدود پنج هزار واحد تجاري كه اغلب در بازارچه ساحلي آن متمركز است، يكي از 20 شهر گردشگرپذير كشور محسوب مي شود.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشار : نصراله ابراهيمي
7105 / 7124/6070