فراخوان جشنواره ملي كتاب سال دانشجويي اعلام شد

تهران - ايرنا - دانشجويان براي شركت در جشنواره ملي كتاب سال دانشجويي و سومين دوره كتاب سال دانشجويان فارسي نويس از امروز(سه شنبه) مي توانند با مراجعه به سايت www.isba.ir ثبت نام كنند.

به گزارش ايرنا از سازمان انتشارات جهاد دانشگاهي، بيست وچهارمين دوره از جشنواره كتاب سال دانشجويي در بخش اصلي، ويژه و جنبي برگزار ‌مي‌شود و علاقه‌مندان مي‌توانند از امروز تا پايان تير به پايگاه اطلاع‌رساني اين سازمان به آدرس مراجعه و ثبت‌نام كنند.
مولفان و مترجماني مي‌توانند در اين جشنواره شركت كنند كه آثار خود را در فاصله سال‌هاي 94 و 95 به چاپ رسانده‌اند و در اين مدت در يكي از دانشگاه‌ها يا حوزه‌هاي علميه سراسر كشور در همه مقاطع تحصيلي اشتغال به تحصيل داشته‌اند.
در بخش اصلي اين جشنواره آثار در گروه علوم انساني (شامل شاخه‌هاي دين و فلسفه، زبان و ادبيات، روان‌شناسي، حقوق و علوم سياسي، تاريخ، مديريت و اقتصاد، علوم اجتماعي، تربيت بدني و ...)، گروه علوم پايه (شامل شاخه‌هاي فيزيك، شيمي، زيست‌شناسي، زمين‌شناسي، رياضي و ...)، گروه فني و مهندسي (شامل شاخه‌هاي كامپيوتر، الكترونيك، عمران، مكانيك، صنايع و ...)، گروه كشاورزي و منابع طبيعي (شامل شاخه‌هاي منابع طبيعي، زراعت، صنايع چوب، باغباني و دامپروري و ...)، گروه علوم پزشكي و دامپزشكي (شامل شاخه‌هاي پزشكي، دندانپزشكي، دامپزشكي، پرستاري، مامايي و ...) و گروه هنر و معماري (شامل شاخه‌هاي معماري، نقاشي، موسيقي، عكاسي و ...) رقابت ‌مي‌كنند.
در بخش ويژه نيز آثار در شاخه‌هاي شعار سال 96، اشتغال و كارآفريني، فضاي مجازي، گردشگري، تجاري‌سازي دانش و فناوري‌هاي نوين، فرهنگ عمومي و آسيب‌هاي اجتماعي و مطالعات قرآني بررسي مي‌شوند.
همچنين بخش جنبي اين جشنواره با عنوان «نگارستان كتاب» به عكس‌ها و فيلم‌ها و كليپ‌هاي كوتاه صد ثانيه‌اي مرتبط با كتاب و كتابخواني اختصاص دارد.
افراد واجد شرايط پس از ثبت‌نام و تكميل فرم الكترونيكي بايد دو نسخه از اثر خود را به دبيرخانه اين جشنواره به آدرس تهران، خيابان انقلاب، خيابان فخررازي، خيابان ژاندارمري شرقي، پلاك 72، سازمان انتشارات جهاددانشگاهي ارسال كنند. كتاب‌هاي الكترونيكي كه براي جشنواره ارسال مي‌شود بايد داراي مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي و برچسب هولوگرام مربوطه باشند.
آثار عكس و كليپ و فيلم كوتاه صد ثانيه‌اي مربوط به بخش جنبي نيز بايد پس از ثبت‌نام و تكميل فرم الكترونيكي از طريق تلگرام به شماره 09304081229 به نام سازمان انتشارات جهاددانشگاهي ارسال شود.
در بخش جنبي اين جشنواره تنها افرادي مي‌توانند شركت كنند كه در حال حاضر دانشجو يا طلبه باشند.
همچنين فايل‌هاي ارسالي براي بخش جنبي بايد به همراه كد رهگيري ثبت‌نام و نام و نام‌خانوادگي شركت‌كننده ارسال شود.
مراسم اختتاميه و تقدير از برگزيدگان بيست‌و‌چهارمين جشنواره ملي كتاب سال دانشجويي و سومين دوره كتاب سال دانشجويان فارسي‌نويس آبان‌ امسال و همزمان با هفته كتاب(آبان ماه) برگزار مي‌شود.
فراهنگ ** 9022 ** خبرنگار: رقيه نوري * انتشار: اميد غياثوند

سرخط اخبار فرهنگ