۱۵ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۲:۰۸
کد خبر: 82481457
۰ نفر
عامل قطع درخت كهنسال در دزفول دستگير شد

دزفول - ايرنا - رئيس پارك ملي دز گفت:فرد متخلفي كه اقدام به قطع يك اصله درخت كنار كهنسال در پارك ملي دز كرده بود دستگير و به پرداخت جريمه مالي محكوم شد.

رضا قپانچي پور روز سه شنبه به ايرنا افزود: به دنبال گشت و كنترل يگان حفاظت پارك ملي دز ، فردي كه اقدام به قطع و فروش درختان جنگلي مي كرد هنگام حمل قطعات درختان قطع شده با خودرو ، شناسايي و ادوات وي توقيف و جهت بررسي به مراجع قضايي تحويل گرديد.
وي افزود:در بررسي به عمل آمده فرد متخلف يك درخت كنار كهنسال را قطع و كنده هاي ديگر درختان را قطعه قطعه كرده و قصد فروش آنها را داشت كه دستگير شد.
وي گفت:اين فرد متخلف به 6 ميليون ريال جريمه نقدي محكوم شده و با توجه به اينكه هنوز حكم نهايي وي از سوي دستگاه قضايي صادر نشده احتمال جريمه حبس نيز براي وي وجود دارد.
قپانچي پور افزود:در ايام تعطيلات نوروز برخي گردشگران اقدام به روشن كردن آتش در محوطه پارك ملي دز كردند كه در يك مورد آتش در حال سرايت به ديگر مناطق بود كه با سرعت عمل محيط بانان كنترل شد.
وي با بيان اينكه با توجه به فرا رسيدن فصل تخم ريزي ماهيان ، هرگونه صيد ماهي در رودخانه هاي منطقه ممنوع است افزود:سه صياد كه قصد ماهي گيري را داشتند دستگير و از صيد غيرمجاز آنها جلوگيري به عمل آمد.
* احياي سايت گوزن زرد در دزفول
قپانچي پور افزود:سايت گوزن زرد بعد از سيلاب پارسال دچار خسارات زيادي شد و تعدادي از احشام محلي از جمله گاو،گاوميش و اسب وارد سايت شدند كه با احياي سايت ،احشام از سايت گوزن زرد بيرون رانده شدند.
7278/6068
خبرنگار:رقيه كردي-انتشار:محمدعلي فريدپناه

سرخط اخبار استان‌ها