۱۵ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۱:۳۳
کد خبر: 82481392
T T
۰ نفر
دانش آموز هرمزگانی مدال برنز نمایشگاه اختراعات سوئیس را كسب كرد

بندرعباس - ایرنا - مدیركل آموزش وپرورش هرمزگان گفت: « مبینا وطن خواه » دانش آموز مركز آموزش استعدادهای درخشان ناحیه یك بندرعباس، مدال برنز نمایشگاه 2017 اختراعات سوئیس را از آن خود كرد.

به گزارش ایرنا، دانش هاشمی پور روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این دانش آموز كه به عنوان سفیرعلمی ایران جهت ارائه طرح علمی اختراعی خود (دستگاه تشخیص نشتی سیالات) در نمایشگاه 2017 اختراعات سوئیس شركت كرد، علاوه بر این نشان، از كشورهای تایوان و هنگ كنگ مدال افتخار برترین اختراع را كسب كرد و به عنوان جوان ترین مخترع نمایشگاه مورد تقدیر گرفت.
وی بیان داشت: دستگاه اختراعی این دانش آموز در نمایشگاه مخترعان 2017 سوئیس مورد استقبال واقع و پس از مصاحبه با شبكه های بین المللی به بازدید از سازمان ملل نیز دعوت شد.
این مسئول ضمن تبریك این موفقیت بزرگ علمی به جامعه فرهنگیان كشور و خانواده وی اظهاركرد: توجه ویژه به دانش آموزان نخبه اولویت آموزش و پرورش هرمزگان است و همه ی ظرفیت های این نهاد در خدمت رشد استعدادهای برتر دانش آموزان است.
هاشمی پور اضافه كرد: حمایت از نخبگان علمی تنها به برنامه های رسمی محدود نمی شود و توجه ویژه به فراهم كردن زمینه كشف و رشد استعدادهای دانش آموزان اولویت همه ی مسئولان آموزش و پرورش استان است.
وی یادآورشد: این مخترع هرمزگانی پس از حضور در كشور سوئیس ، در مراسم افتتاحیه نمایشگاه مخترعان 2017 ژنو كه با حضور نماینده دولت سوئیس و شهردار ژنو برگزار می شود، شركت كرد.
بازدید از نمایشگاه اختراعات و تكنولوژی های روز دنیا، شركت در آئین اعطای مدال ها، گشت شهری و بازدید از لوزان، موزه المپیك و همچنین سفرعلمی از برنامه های این دانش آموز مخترع هرمزگانی در سفر به كشور سوئیس بود.
7195/6048 /1484
خبرنگار : رقیه غلامی زاده ** انتشار دهنده : اصغر رضاخانی