سفیرفرانسه در آمریكا: پیروزی مارین لوپن پایان اتحادیه اروپا است

تهران - ایرنا - 'ژرارد اَراد' (Gérard Araud) سفیر فرانسه در آمریكا در مصاحبه با 'سی ان ان' پیروزی 'مارین لوپن' درانتخابات فرانسه را یك فاجعه سیاسی و پایان اتحادیه اروپا دانست.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا، سفیر فرانسه در ویژه برنامه 'جی.پی.اس'سی ان ان در اظهار نظری درخصوص انتخابات ریاست جمهوری فرانسه و احتمال پیروزی مارین لوپن درآن گفت: از منظر دیپلماتیك، می توانم بگویم كه دركل یك فاجعه خواهد بود.
اَراد بااشاره به قصد لوپن برای خروج از اتحادیه اروپا در صورت پیروزی درانتخابات ریاست جمهوری فرانسه به سی ان ان گفت:صریح بگویم خروج فرانسه از اتحادیه اروپا، پایان اتحادیه اروپا و منطقه پولی یورو است.
سفیرفرانسه درآمریكا به این نكته اشاره كرد كه نتایج انتخابات فرانسه می تواند عواقب تكاندهنده سیاسی و اقتصادی در غرب و جهان در بر داشته باشد. اتحادیه اروپا بدون فرانسه معنایی ندارد و این همچنین به معنی از هم پاشیدن (پول واحد) یورو و بحران مالی است كه عواقب جهانی را به همراه خواهد داشت.
به گزارش ایرنا، 'مارین لوپن' رهبر حزب جبهه ملی فرانسه یكی از اصلی ترین نامزد های انتخابات ریاست جمهوری فرانسه به شمار می رود؛ وی كه متعاقب پیروزی دونالد ترامپ به او تبریك گفت، وعده داده است در صورتی كه در انتخابات پیروز شود روند خروج كشورش از اتحادیه اروپا را همانند انگلیس دنبال كند.
انتخابات ریاست جمهوری فرانسه 23 آوریل برابر با سوم اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد.
دراین دور از انتخابات ریاست جمهوری فرانسه با توجه به انصراف 'فرانسوا اولاند' رئیس جمهوری كنونی فرانسه از نامزدی دوباره، 'امانوئل مكرون' نامزد مستقل، مارین لوپن از حزب راست جبهه ملی، 'فرانسوا فیون' نامزد حزب جمهوریخواه، 'بنوا آمون' سوسیالیست و 'ژان لوك ملانشون' به رقابت با یكدیگر خواهند پرداخت.
رئیس جمهوری فرانسه هر پنج سال یكبار و با رای مستقیم مردم انتخاب می شود.
اروپام **1302**1590
مترجم: بهروز وفاداری- انتشار: محمد حسن دوستارگان

سرخط اخبار جهان