آستارا با اسكان بيش از 13 هزار مسافر، رتبه دوم جذب گردشگران فرهنگي را در استان احراز كرد

آستارا - ايرنا - مدير آموزش و پرورش آستارا گفت: با اسكان 13هزار و 823 نفر در قالب سه هزار و 841 خانوار در مدارس اين شهرستان، آستارا در جذب و اسكان مسافران فرهنگي رتبه دوم را در استان گيلان كسب كرد.

سجاد موسوي روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: عوامل اجرايي ستاد اسكان مسافران فرهنگي آستارا، پذيرش و ساماندهي ميهمانان را با سيستم نوبت دهي هوشمند از 27 اسفندماه تا 12 فروردين ماه انجام دادند.
وي با اشاره به اينكه مسافران فرهنگي در 191 كلاس در قالب 21 مدرسه اسكان يافتند، اضافه كرد: بر اساس اعلام اداره كل آموزش و پرورش گيلان، آموزش و پرورش ناحيه يك رشت، آستارا و ناحيه دو رشت به ترتيب رتبه هاي اول تا سوم را از نظر تعداد اسكان فرهنگيان در نوروز امسال كسب كردند.
وي با اشاره به اينكه خانه معلم اين شهرستان نيز با دارا بودن شش اتاق و 22 تخت، پذيراي 352 نفر بود، اظهار كرد: تعداد مسافران فرهنگي نوروز امسال آستارا نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد رشد داشته است و براي آشنايي آنان با نشاني مدارس اسكان و جاذبه هاي گردشگري آستارا و شهرستان هاي استان، حدود شش هزار و 500 بروشور و نقشه راهنما توزيع شد.
او بيشترين مسافران فرهنگي اين شهرستان را از استان هاي آذربايجان غربي، آذربايجان شرقي و اردبيل اعلام كرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت به عنوان يكي از 20 شهر گردشگر پذير ايران در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان قرار دارد.
خبرنگار: يوسف هدايتي ** انتشار : نصراله ابراهيمي
7105 / 7124/6070