خبر تبديل خودروهاي پلاك اروند به پلاك ملي صحت ندارد

آبادان - ايرنا - معاون سرمايه گذاري و توسعه كسب و كار سازمان منطقه آزاد اروند گفت:خبر تبديل خودروهاي پلاك اروند به پلاك ملي در منطقه آزاد اروند صحت ندارد.

محمدرضا معتمدي دوشنبه در گفت و گو با ايرنا افزود:تاكنون اين موضوع در هيات مديره سازمان منطقه آزاد اروند مطرح نشده و خبر منتشر شده در فضاي مجازي در اين خصوص فاقد صحت است.
وي اظهاركرد: از آنجا كه اين موضوع داراي ابعاد مختلف قانوني بوده و دستگاه هاي متعدد ملي در آن دخيل هستند، هرگونه اطلاع رساني تنها از طريق دستگاه و مراجع مربوطه قانوني معتبر است.
به گزارش ايرنا خبري در فضاي مجازي با عنوان جزئيات و شرايط تبديل خودروهاي پلاك اروند به پلاك ملي از قول يك مقام آگاه پخش شده كه بر اساس آن افرادي كه تا تاريخ 30 اسفند 95 خودروي اروندي خريداري كرده اند، مي توانند بر اساس شرايطي آن را به پلاك ملي تبديل كنند.
ابه ادعاي اين خبر، براي تبديل خودروهاي پلاك اروند به پلاك ملي صاحبان سند بايد با در دست داشتن مدارك خودرو درخواست خود را ارائه و پس از بررسي كارشناسي قيمت خودرو مبلغي بين 2ميليون ريال تا 20 ميليون ريال (بسته به نوع و قيمت خودرو) پرداخت و روند تبديل پلاك خودرو در 10 روز كاري انجام خواهد شد.
اين مقام آگاه گفته بود:به دليل اينكه گستره جغرافيايي منطقه آزاد اروند شهرستانهاي آبادان و خرمشهر است، در گام نخست آن و تا پايان ارديبهشت، فقط خودروهاي با سال توليد تا پيش از 2015 كه بيشتر در اين دو شهرستان هستند ، پلاك ملي خواهند شد.
وي افزود: در گام دوم خودروهاي مدل 2016 و 2015 در 11 شهرستان آبادان، خرمشهر، دزفول، بهبهان، ماهشهر، اميديه، شادگان، انديمشك، رامهرمز، ايذه، مسجدسليمان پلاك خواهند شد و مالكان خودرو به هر كدام از اين شهرستانها كه نزديكتر باشند مي توانند مراجعه كنند.
منطقهٔ آزاد اروند كه در نيمهٔ دوم سال ۱۳۸۲ به تصويب رسيد با وسعتي بالغ بر ۱۷٫۲۰۰ هكتار بزرگترين منطقهٔ آزاد تجاري و صنعتي كشور است. در سفر استاني رياست جمهوري به خوزستان كل شهرستان هاي آبادان و خرمشهر در محدوده منطقه قرار گرفتند.
3015/ 6037
خبرنگار: عدنان جواهري ** انتشاردهنده: عبدالحميد راجي
كانال خبري ايرنا خوزستان:irnaahvaz@
براي دريافت لحظه‌به‌لحظه اخبار استان خوزستان به كانال http://www.telegram.me/irnaahvaz بپيونديد.

سرخط اخبار استان‌ها