هزاران كيسه زباله بين مسافران و گردشگران در تيران و كرون

تيران و كرون ،اصفهان-ايرنا- رئيس ستاد تسهيلات سفر شهرستان تيران و كرون از توزيع كيسه هاي زباله در بين مسافران و گردشگران در در راستاي پويش مردمي ' نه به ريختن زباله ' و حفظ محيط زيست در اين شهرستان خبرداد.

عبدالله بنهري روز يكشنبه در گفتگو با ايرنا افزود: اين برنامه با هدف تحقق پويش نه به زباله در روز طبيعت به همت انجمن هاي زيست محيطي، دهياري ها و تشكل هاي مردمي انجام شد.
وي بيان كرد: تشكل هاي مردمي نسبت با پيوستن به پويش مردمي نه به ريختن زباله حركتي موثر را در حفظ محيط زيست آغاز كردند.
رئيس ستاد تسهيلات سفر شهرستان تيران و كرون ادامه داد: تيم هاي عملياتي محيط زيست و مناطع طبيعي شهرستان تيران و كرون نيز براي حفظ و حراست از محيط زيست با همكاري مردم در طبيعت و مناطق گردشگري اين شهرستان حضور دارند و بصورت آماده باش براي حراست از منابع طبيعي خدمات رساني مي كنند.
وي ادامه داد: توجه رسانه ها بويژه خبرگزاري جمهوري اسلامي به حفظ و حراست محيط زيست و ايجاد پويش مردمي اقدامي زيربنايي و موثر در راستاي حفظ طبيعت است كه نتايج آن را با ايجاد عزم همگاني براي حفظ و حراست محيط زيست در آينده مشاهده خواهيم كرد.
بنهري خاطرنشان كرد: تشكل هاي مردمي از جمله سمن هاي وابسته به اداره ورزش و جوانان، تشكيل هاي مردمي ميراث فرهنگي و گردشگري و كانون هاي فرهنگي و هنري مساجد براي حفظ محيط زيست طبيعت شهرستان پويش مردمي ايجاد كرده اند و فرهنگ سازي براي جلوگيري از تخريب طبيعت انجام مي دهند.
شهرستان تيران و كرون در 45 كيلومتري مركز استان اصفهان و در مسير شهرستان هاي غرب استان اصفهان از جمله فريدن، چادگان، خوانسار و گلپايگان و استان هاي چهارمحال و بختياري و خوزستان قرار گرفته است كه اين موقعيت جغرافيايي فرصتي براي رونق گردشگري و جذب توريست است.
تفرجگاه هاي طبيعي و تاريخي شهرستان تيران و كرون هر كدام گنجينه اي تاريخي و بكر و زيبايي هستند كه همه مسافران و گردشگران را به خود جذب و نظرها را معطوف خود مي سازد.
چشمه مرغاب در روستاي قلعه ناظر واقع شده كه از كوه دالانكوه سرچشمه مي‌گيرد و پوشش گياهي گون، كنگر، لاله‌هاي واژگون، حيات وحش دالانكوه كه در جنوب غربي شهرستان واقع شده نيز پوشش گياهي و چشمه‌ها، دشت‌ها و كوه‌ها و دشت لاله واژگون دارد و موقعيتي براي تفريح و استراحت است.
در روز طبيعت بيش از هزاران مسافر و گردشگر به اين شهرستان سفر كردند.
مهد/دريافت كننده:كاظم قانع