5هزار كیسه زباله  روز طبیعت  در خراسان شمالی توزیع می شود

بجنورد -ایرنا- مدیركل حافظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: 5هزار كیسه زباله پلاستكی در خروجی های شهرستان های استان در روز طبیعت برای جلوگیری از رهاسازی زباله ها و جمع آوری زباله ها در طبیعت بین شهروندان توزیع می شود .

علی اصغر مطهری روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با تشكر از ایرنا در راه اندازی پویش ملی ' نه به ریختن زباله ' اظهار كرد: در روز 13فروردین هفت كشت سیار با 21نفر و تعداد 40نفر در هر شیفت در 10پاسگاه فعال این اداره كل در مناطق شهری و تحت مدیریت این اداره كل برای حفاظت از این مواهب الهی آماده باش هستند .
وی بابیان اینكه كارشناسان و محیط بانان محیط زیست خراسان شمالی از ابتدای نوروز در آماده باش و كشت زنی درمناطق طبیعی تحت مدیریت این سازمان برای كنترل و جلوگیری از شكار و صید غیر مجاز هستند افزود: در روز 13فرودین نیز این خدمات و كنترل ها و گشت زنی خا به صورت ویژه انجام می شود .
مدیر كل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی طبیعت ومحیط زیست را مواهب الهی ذكركرد و افزود: همه باید قبل از ورود به طبیعت آداب حضور در طبیعت را فراگیرند و به آن عمل كنند و در حفط این مواهب الهی بكوشند .
مطهری به مردم توصیه كرد، در وز طبیعت تاحد امكان از ورود خودروهایشان به عرصه های طبیعی خوداری كنند تا به پوشش های نورسته گیاهی این مناطق آسیب نرسد .
وی افزود: از روشن كردن آتش در طبیعت تا حدمكان پرهیز كنند ودر صورت رو3شن كردن آتش از خاموش شدن آن قبل از ترك محل اطمینان حاصل كنند .
استان خراسان شمالی در شمال شرق كشور قراردارد وسه پارك ملی سالوك، ساریگل و ضامن آهو و مناطق حفاظت شده قرخود، گلول، سرانی و همچنین پناهگاه حیات وحش میاندشت جاجرم را با گستره 194 هزار و 141 هكتار در آن مدیریت می شود.
1744//7189 خبرنگار: بتول صارمی **انتشاردهنده: علی اصغرافتاده
همشهریان گرامی خراسان شمالی برای اطلاع از آخرین اخبار و رویدادها می توانند به یكی از روش های ذیل از فعالیت های رسانه ای و خبری این آگاه شوند.
سایت خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان شمالی به آدرس : http://www.irna.ir/nkhorasan
كانال تلگرامی خبرگزاری جمهوری اسلامی خراسان شمالی به آدرس : https://t.me/irnabojnurd
آدرس صفحه اختصاصی ایرنای خراسان شمالی در اینستراگم به آدرس: https://www.instagram.com/irnabojnurd
هچنین هموطنان گرامی برای ارسال دیدگاه ها و پیشنهادهای خود به مدیریت ایرنا می توانند در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته به آدرس زیر تلگرام كنند.
https://t.me/irnaBOJ

سرخط اخبار استان‌ها