آبشار اسفند شهرستان دلگان چشم اندازي بكر و زيبا

زاهدان - ايرنا - آبشار اسفند در بخش جلگه چاه هاشم شهرستان دلگان در جنوب غرب استان سيستان و بلوچستان به عنوان يكي از مناظر طبيعي زيبا و بكر اين استان براي هر گردشگر و عاشق طبيعت به ويژه در فصل بهار جذاب و ديدني است.

به گزارش ايرنا آبشاراسفند كه به زبان محلي پورآب نام دارد و به عنوان جواهري در دل كوير نيز شناخته شده، همه ساله پذيراي گردشگران زيادي از نقاط مختلف كشور است اما از ابتدايي ترين امكانات رفاهي و خدماتي براي رفاه حال گردشگران و مسافران و خدمات رساني به آنان محروم است.
قوام بامري يكي از معتمدان منطقه گفت: روستاي اسفند داراي پتانسيل و ظرفيت بسيار بالايي در حوزه گردشگري و توريستي است كه براي استفاده بهينه از اين ظرفيت بايد در راستاي توسعه زيرساخت‌هاي گردشگري و افزايش امكانات و تجهيزات در اين حوزه اهتمام ويژه اي صورت گيرد.
وي افزود: مردم روستاي اسفند با نارضايتي از وضعيت گردشگري منطقه خواستار اهتمام مسئولان براي توسعه زيرساخت‌هاي جذب گردشگر به اين روستا هستند.
بامري بيان كرد: اين آبشار، مكاني جذاب براي گردشگري در جنوب غرب استان سيستان و بلوچستان است.
وي با تاكيد بر اينكه آبشار اسفند در تمام فصول سال آب دارد، تصريح كرد: اين مكان حتي در زمستان كه بيشتر نقاط كشور در سوز و سرما بسر مي برند، با داشتن هوايي بهاري، زيبا و ديدني است.
وي افزود؛ اين آبشار زيبا در چهار كيلومتري ورودي روستاي اسفند، 95كيلومتري جنوب غربي دلگان و 30 كيلومتري بخش جلگه چاه هاشم واقع شده است.
دلگان در 480 كيلومتري جنوب غرب زاهدان مركز استان سيستان و بلوچستان قرار دارد.
7314**8006**6081 خبرنگار: محمد هادي ** انتشار دهنده: حيدر سراياني