سياست ايران درباره حمايت از تماميت ارضي جمهوري آذربايجان تغييرناپذير است

باكو - ايرنا - سفارت ايران در جمهوري آذربايجان اعلام كرد: سياست تغييرناپذير جمهوري اسلامي در حمايت از تماميت ارضي جمهوري آذربايجان كاملا واضح است و ما اين موضع خود را بارها اعلام كرده ايم.

به گزارش روز پنجشنبه ايرنا، 'محمدرضا نجفي' مسئول واحد مطبوعاتي سفارت ايران اين مطلب را در واكنش به گزارش رسانه هاي جمهوري آذربايجان درباره سفر يك هنرمند ايراني به منطقه قره باغ كوهستاني بيان كرد.
به گفته نجفي، در ايام نوروز هيچ گروه هنري رسمي از ايران به منطقه مورد مناقشه ميان جمهوري آذربايجان و ارمنستان سفر نكرده است.
وي افزود: گزارش هاي غيرقابل اعتماد و تحريف شده منابع خبري كشور ثالث، هدف خدشه دار كردن روابط باكو و تهران و انحراف افكار عمومي را دنبال مي كند و متاسفانه تا به حال بارها شاهد اين چنين تلاش هايي بوده ايم و آن را به شدت محكوم مي كنيم.
رسانه هاي جمهوري آذربايجان به تازگي به نقل از منابع خبري ارمنستان گزارش داده اند كه يك هنرمند ايراني كه نام وي ميثم هادروت اعلام شده است، در ايام نوروز به قره باغ كوهستاني منطقه جدايي طلب از جمهوري آذربايجان سفر و در آن منطقه با گروه هنري ارمنستان برنامه كنسرت اجرا كرده است.
منطقه قره باغ كوهستاني كه بخشي از جمهوري آذربايجان به شمار مي رود، در درگيري هاي نظامي سال هاي 1992 تا 1994 ميان جمهوري آذربايجان و ارمنستان، از تسلط دولت باكو خارج شده و تحت تصرف نيروهاي ارمني درآمد.
دولت باكو به هرگونه سفر اتباع كشورهاي خارجي به قره باغ كوهستاني واكنش سختي نشان مي دهد و آن را غيرقانوني و نقض قوانين جمهوري آذربايجان تلقي مي كند.
خاورم ** 337**1486**تنظيم: محسن شريفي**انتشار: ابوالفضل بابايي

سرخط اخبار جهان