تهران - ایرنا -سه نماینده كنگره در نامه‌ای به كاخ سفید اعلام كردند كه استراحت و سفر تفریحی دونالد ترامپ در اقامتگاه لوكس خود در ایالت فلوریدا هزینه های سنگینی را ایجاد می كند و كا خ سفید باید غرامت این هزینه را پرداخت كند.

دونالد ترامپ گهگاه به مار-ئه-لاگو، اقامتگاه لوكس خود در جنوب شرقی آمریكا می‌رود. این سفرها به گزارش دویچه وله ، محدودیت‌های فراوانی برای ساكنان منطقه و هزینه‌های سنگینی برای نهادهای محلی از جمله پلیس و آتش‌نشانی ایجاد می‌كنند و سه نماینده‌ی فلوریدا در كنگره با ارسال نامه‌ای به كاخ سفید خواستار پرداخت این هزینه‌ها شده‌اند.
رئیس جمهوری آمریكا از زمان به قدرت رسیدن 5 بار در اقامتگاه لوكس خود بوده است. بخش 'پالم بیچ' در این مدت 7/ 1 میلیون دلار بیشتر برای پلیس و آتش‌نشانی هزینه كرده است.مثلا هزینه تامین امنیت در هنگام حضور ترامپ در محل تظاهرات‌ كه در حمایت از او و یا در مخالفت با او برگزار می‌شود؛ بر عهده‌ی مسوولان محلی است.
همچنین فرودگاه محلی باید برنامه پروازها را محدود كند. كم‌شدن شمار پروازها 170 هزار دلار به شركت ارائه‌كننده‌ی خدمات زیان وارد كرده است. مجموع زیان شركت‌های حاضر در فرودگاه حدود 720 هزار دلار عنوان شده است.
یكی از نمایندگان تنظیم‌كننده‌ی نامه به كاخ سفید می‌گوید ترامپ می‌تواند برای رفع خستگی به 'كمپ دیوید'، اقامتگاه رسمی رؤسای جمهوری آمریكا در ایالت مریلند برود تا از افزایش هزینه‌ها در فلوریدا جلوگیری شود.
مار-ئه-لاگو مجموعه‌ای منحصر به فرد با ساحل اختصاصی، استخر و آبگرم، زمین تنیس و گلف است. ترامپ در سال 1985 این مجموعه 8 هكتاری را خرید و در سال 2005 ازدواج با ملانیا، همسر كنونی خود (سومین همسر) را در آنجا جشن گرفت.
شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن یك ماه پیش (فوریه 2017) در این مجموعه مهمان ترامپ بود.
اخبار تأییدشده‌ای منتشر شده مبنی بر اینكه ترامپ هفته‌ی آینده هم در مار-ئه-لاگو میزبان شی جین‌پینگ، رئیس دولت چین خواهد بود. نمایندگان محلی برای این دیدار صورت‌حسابی 280 هزار دلاری صادر كرده‌اند.
شهردار 'پالم پیچ' چند هفته پیش خواستار استرداد هزینه‌ی سفرهای ترامپ به منطقه شده بود. او تا كنون پاسخی دریافت نكرده است.
شبك **1917**انتشار دهنده: سید محمد باقر نوربخش

سرخط اخبار جهان