۸ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۷:۲۰
کد خبر: 82476429
T T
۰ نفر
مقدماتی جام جهانی فوتبال 2018/  تساوی ایران و چین در نیمه نخست

تهران - ایرنا - نیمه نخست دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و چین در مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2018 با تساوی بدون گل همراه شد.

به گزارش ایرنا، تیم ملی فوتبال ایران از ساعت 16 و 30 دقیقه امروز (سه شنبه) در هفته هفتم از مرحله مقدماتی جام جهانی 2018 در گروه نخست آسیا به میزبانی چین رفته است.این دیدار در حضور بیش از 90 هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی در حال برگزاری است.
تیم ایران كه با نتایج هفته های گذشته با 14 امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار دارد در صورت برتری در دیدار امروز در آستانه صعود به جام جهانی روسیه قرار می گیرد.
بازیكنان ایران با حمایت گسترده هواداران بازی را كنترل شده آغاز كردند و در دقیقه هفتم نخستین فرصت گلزنی ایجاد شد كه شوت تماشایی «رضا قوچان نژاد» را دروازه بان چین مهار كرد.
اكثر دقایق این دیدار در نیمه نخست با احتیاط از سوی دو تیم دنبال می شد و ایران با حركات طارمی، قوچان نژاد و جهانبخش به دنبال گشودن دروازه میهمان بود.
در دقیقه 34 «مهدی طارمی» فرصت خوبی برای گلزنی به دست آورد، اما ضربه ضعیف او راهی به دروازه چین پیدا نكرد.
در دقیقه 37 پاس پشت مدافعان «مسعود شجاعی» به «میلاد محمدی» رسید كه ضربه این بازیكن را دروازه بان چین به خوبی مهار كرد.
در دقیقه 38 «سعید عزت الهی» به وضوح توپ را با دست لمس كرد تا نخستین كارت زرد بازی را دریافت كند و لحظاتی پس از آن «مسعود شجاعی» كاپیتان تیم ایران نیز با كارت زرد جریمه شد.
در دقیقه 42 ارسال «علیرضا جهانبخش» با ضربه آكروباتیك زیبای «مهدی طارمی» همراه شد، اما از بالای دروازه حریف به بیرون رفت.
در نهایت 45 دقیقه نخست این دیدار با تساوی صفر بر صفر به اتمام رسید تا كارلوس كی روش و مارچلو لیپی اندیشه های خود را معطوف به نیمه دوم كنند.
*تركیب ایران:
علیرضا بیرانوند، میلاد محمدی، سعید عزت الهی، مسعود شجاعی، مرتضی پورعلی گنجی، امید ابراهیمی، پژمان منتظری، رضا قوچان نژاد، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش و وریا غفوری.
*تركیب چین:
ژنگ فنگ، می فانگ، جیانگ ژی پنگ، ژانگ لین پنگ، فنگ ژیائو تینگ، ژانگ یونینگ، ژنگ ژی، وو ژی، جائو لین، ژانگ ژیه و یو دا بائو.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با كانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**3783** 1701
خبرنگار: امیر میرزاییان* انتشار دهنده: حمید قدیمی