۸ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۵:۲۳
کد خبر: 82476346
۰ نفر
آل خليفه 23 شهروند بحريني را بازداشت كرد

تهران - ايرنا - احمد الصفار عضو مركز حقوق بشر بحرين از بازداشت 23 شهروند در بحرين از جمله شش نوجوان از 30 اسفند تا 6 فروردين توسط مقامات بحريني خبر داد.

به گزارش العهد، الصفار گفت: سه شهروند بحريني به دليل انجام فعاليت هاي سياسي مسالمت آميز به اعدام و سه بحريني ديگر به زندان ابد محكوم شدند.
وي افزود : دادگاه بحرين با بررسي پرونده هاي مربوط به سه مورد فعاليت هاي مسالمت آميز 21 زنداني را در مجموع به 251 سال زندان محكوم كرد.
الصفار توضيح داد: موج بازداشت مردم در بحرين ادامه دارد. مركز حقوق بشر تا كنون شكل گيري 68 مورد اعتراض در 32 منطقه با عناوين مختلف را ثبت و ضبط كرده است.
نيروهاي امنيتي بحرين در 12 راهپيمايي براي سركوب مردم از گلوله هاي ساچمه اي استفاده كردند كه در سطح بين الملل استفاده از آنها ممنوع است. اين نيروها همچنين اقدام به شليك گاز اشك آور كرده اند كه شماري از مردم در خانه هاي خود دچار خفگي شده اند.
همچنين شماري از تظاهركنندگان به طور مستقيم مورد اصابت گلوله از سوي نيروهاي سركوبگر آل خليفه قرار گرفته اند.
بحرين از زمان سركوب قيام مردمي درسال 2011 ميلادي تاكنون شاهد موجي از اعتراضات از سوي مردم آن كشور است كه خواستار اصلاحات سياسي هستند.
رژيم آل خليفه به كمك نظاميان سعودي و مأموران امنيتي امارات كه در قالب نيروهاي سپر جزيره و نظاميان ديگر كشورهاي عربي كه در بحرين مستقر شده اند، اعتراضات مردمي اين كشور را سركوب مي كنند.
بر اساس اسناد منتشره در پايگاه ويكي ليكس، رژيم بحرين در سال 2012 براي سركوب مخالفان از كشورهاي مغرب و اردن نيز درخواست كمك نظامي كرده بود كه با موافقت اين دو كشور روبرو شد.
خاورم **1487 ** 1064
مترجم : قاسم غضبانپور

سرخط اخبار جهان