فرمانده كل ارتش: ترويج فرهنگ ايثار و شهادت يك ‌فناوري است

اهواز - ايرنا - فرمانده كل ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: رهبر معظم انقلاب و فرماندهي معظم كل قوا در فرمايشات خود راهيان نور و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت را يك فناوري خواندند و ما بايد از اين جمله گهربار ايشان به بهترين شكل استفاده كنيم.

به گزارش روز دوشنبه ايرنا به نقل از نيروي زميني ارتش، امير سرلشكر عطا اله صالحي در جمع زائران كاروان هاي راهيان نور در يادمان دهلاويه در خوزستان افزود:راهيان نور از برنامه هاي مهم و تاثير گذار است تا آحاد مختلف جامعه با حضور خود در مناطق عملياتي هشت سال دفاع مقدس بتوانند راه شهدا را پيدا كنند.
وي به نقش راويان راهيان نور در مناطق عملياتي دوران دفاع مقدس پرداخت و گفت: راويان نقش مهمي را در امر تبليغ فرهنگ شهادت دارند و بايد سعي كنند كه واقعيات را به مردم منتقل كنند.
فرمانده كل ارتش همچنين در ادامه اين حضور در يادمان و شهادتگاه دكتر مصطفي چمران از نمايشگاه عقيدتي و نظامي دهلاويه نيز ديدن كرد.
در تاريخ 26 خرداد 1360 رزمندگان ستاد جنگ هاي نا منظم به فرماندهي دكترمصطفي چمران درعملياتي مشترك با ارتش و سپاه، دهلاويه از توابع دشت آزادگان در غرب خوزستان را آزاد كردند؛ هنگامي كه دكتر چمران براي معارفه فرمانده جديد خود ايرج رستمي عازم دهلاويه شد، در پشت كانال اين منطقه (مكان فعلي يادمان) بر اثر اصابت گلوله خمپاره به شدت مجروح شد و هنگام انتقال به بيمارستان سوسنگرد به شهادت رسيد.
يادمان مشهد دكتر چمران در سال 1374 در غرب روستاي دهلاويه توسط 'بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس' در مساحتي بالغ بر 440 متر مربع ساخته شد و 10 سال پس از آن نيز شهيد گمنامي در محوطه مركزي اين يادمان به خاك سپرده شد.
اين يادمان علاوه بر كتابخانه، داراي نمايشگاهي است كه تصاوير و اسناد دوران كودكي، نوجواني و جواني و مبارزات دكتر چمران در لبنان، همچنين تصاوير وي در جبهه‏هاي نبرد تا لحظه شهادت در آن به نمايش گذاشته شده است.
6037
انتشار دهنده: عبدالحميد راجي

سرخط اخبار استان‌ها