وزیران امنیتی افغانستان بار دیگر از مجلس رای اعتماد گرفتند

كابل - ایرنا - وزیران دفاع، كشور و رئیس امنیت ملی افغانستان در نشست استیضاح مجلس بار دیگر از نمایندگان رای اعتماد گرفتند و در سمت خود ابقاء شدند.

به گزارش ایرنا، مجلس نمایندگان روز دوشنبه «عبدالله حبیبی» وزیر دفاع، «تاج محمد جاهد» وزیر كشور و «محمد معصوم استانكزی» رئیس امنیت ملی را به دلیل حمله تروریستی به بیمارستان 400 تختخوابی ارتش در مركز شهر كابل، استیضاح كردند.
بیماستان ارتش در 18 اسفند ماه سال 1395 هدف حمله مهاجمان انتحاری قرار گرفت و درگیری مهاجمان با ماموران امنیتی كه ده ها كشته و زخمی برجا گذاشت، پس از 7 ساعت به پایان رسید.
در نشست امروز مجلس وزیر كشور با 120 رای اعتماد و 75 رای عدم اعتماد در سمت خود ابقا شد. وزیر دفاع 106 رای موافق و 88 رای مخالف
و رئیس امنیت ملی نیز 129 رای موافق و 66 رای مخالف، توانستند بار دیگر اعتماد مجلس را كسب كنند.
وزیر دفاع، كشور و رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان در پاسخ به سوالات نمایندگان مجلس در باره افزایش ناامنی و ادامه حملات انتحاری در این كشور گفتند: جنگ جاری این كشور فرا منطقه ای و پیچیده است.
عبدالله حبیبی گفت كه افغانستان با یك جنگ فرامنطقه ای مواجه است، اما با این حال در تلاش مهار جنگ و شكست تروریست ها در سال جدید هستند و بزودی عملیات تهاجمی با نام «خالد» را در سراسر مناطق ناامن آغاز خواهد كرد.
رئیس عمومی امنیت ملی افغانستان نیز در گفت كه گروه های تروریستی برای گم كردن سرنخ های حملات و در تلاش ایجاد سوء ظن در درون دولت هستند.
وی گفت كه طالبان چتر بزرگ برای گروه های تروریستی در افغانستان ایجاد كرده اند.
رئیس امنیت ملی برای ادامه سخنان خود خواستار نشست غیر علنی مجلس شد و ادامه سخنان وی در غیاب خبرنگاران ادامه یافت.
آساق*291*1610

سرخط اخبار جهان