بيش از 16 هزار نفر براي شوراهاي شهر و روستا در خوزستان داوطلب شدند

اهواز ـ ايرنا ـ رئيس ستاد انتخابات خوزستان از افزايش تعداد ثبت نام كنندگان شوراهاي اسلامي شهر و روستا نسبت به دوره قبل در اين استان خبر داد و گفت: 16 هزار و 806 نفر براي پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در خوزستان داوطلب شدند.

علي حسين حسين زاده روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: تعداد داوطلبان دوره قبلي نزديك به 14 هزار نفر بود كه در آمار اين دوره بيش از 15 درصد افزايش نشان مي دهد.
وي خاطرنشان كرد: براي اين دوره از انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا چهار هزار و 51 نفر در حوزه شهري و 12 هزار و 755 نفر در حوزه روستايي ثبت نام كرده اند.
رئيس ستاد انتخابات خوزستان با اشاره به استقبال خوب زنان در اين دوره از انتخابات بيان كرد: 787 نفر از داوطلبان زن و 16 هزار و 19 نفر ديگر داوطلبان مرد هستند.
وي ادامه داد: استان خوزستان 76 شوراي اسلامي شهري و 2 هزار و 257 شوراي اسلامي روستائي دارد كه در اين دوره از انتخابات در همه اين نقاط انتخابات برگزار خواهد شد.
سه هزار و 500 شعبه اخذ راي براي اين انتخابات در نظر گرفته شده است.
بر اساس اين گزارش، انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري و پنجمين دوره شوراي اسلامي شهر و روستا همزمان در روز 29 ارديبهشت سال 1396 در كشور برگزار مي شود.
7164/6064
خبرنگار: عاطفه جوادي** انتشار دهنده: محسن بهاروند

سرخط اخبار استان‌ها