۷ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۵۰
کد خبر: 82475027
۰ نفر
خبرهای انتخاباتی شهرستان های استان یزد

یزد-ایرنا- فرماندار یزد گفت: با پایان مهلت ثبت نام شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان یزد تعداد 667 نفر با حضور در فرمانداری و بخشداری های شهرستان نسبت به ثبت نام اقدام كردند.

مصطفی سالاری روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: از این تعداد 387 نفر مربوط به شهر یزد، 46 نفر شهر حمیدیا، 31 نفر شهر شاهدیه و 31 نفر بخش زارچ است.
وی آمار نهایی داوطلبان روستایی شهرستان یزد را ١٧١نفر اعلام كرد و گفت: 125 نفر در بخش مركزی و 46 نفر بخش زارچ مربوط می شود.
فرماندار یزد گفت: تعداد داوطلبان در ٢١ حوزه انتخابیه شهرستان یزد با ٥١ درصد رشد نسبت به دوره چهارم روبرو بوده است و همچنین حضور داوطلبان زن نسبت به دوره چهارم در شهر ٨٣ درصد و در روستاها ١٦٨ درصد رشد داشته است.
سالاری اظهار داشت: تعداد داوطلبین عضویت در شورای اسلامی شهر یزد با رشد ١١١ درصدی همراه بوده است.
انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری 29 اردیبهشت سال جاری برگزار خواهد شد.
7537 خبرنگار: مسعود میرجلیلی
***
فرماندار بهاباد از پایان نام نویسی داوطلبان انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در شهرستان بهاباد خبر داد و افزود: در مجموع طی هفت روز 288 نفر داوطلب ثبت نام كردند.
عباس اقبال ادامه داد: از كل داوطلبان 35 نفر برای شورای اسلامی شهر بهاباد، 170 نفر در بخش آسفیچ و 83 نفر در بخش مركزی نام نویسی نمودند كه شامل 11 نفر زن می باشند؛ همچنین 57 نفر سابقه قبلی حضور در شورای اسلامی شهر و روستا را دارند.
وی در رابطه با اعلام اسامی افراد ثبت نام شده گفت: پس از اعلام نظر مراكز چهارگانه، پرونده كاندیداها در هیأت اجرایی شهرستان بررسی خواهد شد و پس از اعلام نظر هیأت نظارت شهرستان و استان رد یا تأیید صلاحیت افراد اعلام و سپس اسامی افراد مورد تأیید منتشر خواهد شد.
پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در روز جمعه 29 اردیبهشت سال جاری و همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری برگزار می شود.
***
معاون فرماندار اردكان و رئیس ستاد انتخابات شهرستان از نام‌نویسی قطعی 302 داوطلب در پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا تا ساعت 16 روز گذشته خبر داد.
مصطفی پوردهقان اردكان روز دوشنبه در گفتگو با ایرنا افزود: تا ساعت 16 هفتمین روز ثبت‌نام داوطلبان در حوزه‌های انتخابیه شهرها 68 نفر و در حوزه روستاها 234 نفر ثبت‌نام كرده‌اند.
وی با بیان این‌كه طبق اعلام رسمی ستاد انتخابات كشور، ثبت‌نام از داوطلبان تا ساعت 24 (یكشنبه) ادامه داشت گفت: از ثبت‌نام كنندگان تا این ساعت 9 نفر زن و 293 نفر مرد هستند.
معاون فرماندار اردكان افزود: از داوطلبان زن، 3 نفر در روستاها و 6 نفر در شهرها و از میان داوطلبان مرد 65 نفر در شهرها و 228 نفر در روستاها نام‌نویسی كرده‌اند.
پوردهقان تصریح كرد: تعداد كرسی‌های پنجمین دوره شورای اسلامی شهر اردكان 7 و در شوراهای شهرهای احمدآباد و عقدا 5 نفر است.
اردكان با 98 هزار نفر جمعیت در 60 كیلومتری شمال شهر یزد واقع شده است.
7544/ خبرنگار: مژگان دشتی
***
معاون فرماندار ابركوه از نام نویسی 233 داوطلب انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان تا پایان مهلت ثبت نام خبر داد.
غلامرضا حیدری روز دوشنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهاركرد: از این تعداد41 نفر ثبت نام مربوط به شوراهای اسلامی شهر ابركوه ، 18 نفر نیز مربوط به شهر مهردشت ، 101نفربرای عضویت در شوراهای روستاهای بخش مركزی و 73نفر نیز مربوط به روستاهای بخش بهمن است.
وی افزود: از میان آمار ثبت نام كنندگان شامل 219 نفر مرد و 14 نفر زن است، كه برای عضویت در پنجمین دوره شورای اسلامی شهر ستان ابركوه ثبت نام كرده اند.
رئیس ستاد انتخابات شهرستان ابركوه شمار صندوق های پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان را 58 صندوق كه شامل 18صندق شهرابركوه ، هشت صندوق شهرمهردشت و 32 صندوق نیز روستایی بیان كرد.
حیدری با یادآوری اینكه نام نویسی از داوطلبان نمایندگی انتخابات پنجمین شوراهای اسلامی شهر و روستا از سی ام اسفند سال 95 شروع وتا ششم فروردین 96 ادامه داشت افزود: پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و نخستین میان دوره ای دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز 29 اردیبهشت در سراسر كشور برگزار می شود.
7540/6197 خبرنگار: كارگر ابرقوئی**انتشار: محمدحسین فلاح تفتی
irnayazdd@