۶ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۹:۰۹
کد خبر: 82474660
۰ نفر
اعزام يگان پهپاد ارتش جمهوري اسلامي ايران به منطقه جازموريان

كرمان - ايرنا - مديركل امنيتي و انتظامي استانداري كرمان از اعزام يگان پهپاد ارتش جمهوري اسلامي ايران به منطقه جازموريان خبر داد و گفت: اين يگان پس از استقرار كار رصد و جستجو را به صورت آنلاين از روز دوشنبه در منطقه آغاز خواهد كرد.

به گزارش ايرنا از اعلام روز يكشنبه روابط عمومي استانداري كرمان، خليل همايي راد با اعلام اين مطلب افزود: پس از بارندگي هايي كه در سرشاخه هاي هليل در شهرستان هاي بافت و رابر صورت گرفت، با توجه به حجم عظيم آب در پشت سد جيرفت، ضرورت ايجاب كرد كه دريچه هاي سد بازگشايي شود.
وي گفت: به دليل اينكه دشت جازموريان در بارندگي هاي گذشته اشباع و درياچه هاي هليل و هامون پرآب شده بود، پيش بيني آبگرفتگي دور از دسترس نبود كه در اين راستا هشدارهاي لازم از سوي مديريت بحران استان و رسانه هاي ملي و محلي براي جلوگيري از چراي دام و فاصله گرفتن دامداران و عشاير از مناطق مستعد سيل داده شد.
مديركل امنيتي و انتظامي استانداري كرمان تصريح كرد: عليرغم هشدارهاي داده شده، گزارشاتي مبني بر حضور عشاير در منطقه جازموريان اعلام شد كه در اين راستا از سوي مديريت استان اقداماتي انجام گرفت.
وي به آغاز عمليات امداد و نجات در منطقه جازموريان با حضور سعيدي معاون سازمان مديريت بحران كشور، سيف الهي جانشين ستاد مديريت بحران استان، گنج كريمي مديرعامل جمعيت هلال احمر استان و فرمانداران شهرستان هاي رودبارجنوب و قلعه گنج اشاره و خاطرنشان كرد: بدليل اينكه دشت جازموريان به صورت باتلاق مي باشد، امكان حركت خودروهاي امدادي در عمق جازموريان ميسر نبود عليرغم اين مسائل، خودروها تا 50 كيلومتر پيش رفتند.
همايي راد گفت: طبق دستور رئيس شوراي تامين استان كرمان و هماهنگي به عمل آمده با فرمانده قرارگاه جنوب شرق ارتش، ادوات مهندسي ويژه عبور از مناطق باتلاقي و تيم هاي آموزش ديده يگان به منطقه اعزام و كار خود را آغاز كردند.
وي با تاكيد بر اينكه تمامي امكانات دستگاه هاي ذيربط بويژه جمعيت هلال احمر استان براي امدادرساني در منطقه جازموريان بكار گرفته شد افزود: يك فروند بالگرد جمعيت هلال احمر استان نيز از شهرستان بم به شهرستان قلعه گنج منتقل و وارد محدوده جازموريان شد و نسبت به توزيع چادر و آذوقه بين عشاير منطقه اقدام نمود.
وي به نقش تعيين كننده و بسيار مهم مردم محلي بويژه در شهرستان قلعه گنج كه با برخي از تجهيزات همچون تراكتور نهايت همكاري را با تيم هاي امدادي داشتند، اشاره و خاطرنشان كرد: برخي از خانواده ها كه تمايل خروج از منطقه جازموريان را داشتند، سريع به مناطق امن منتقل و از امكانات امدادي همچون غذا، دارو، لباس و ... بهره مند شدند.
مديركل امنيتي و انتظامي استانداري كرمان ضمن قدرداني از همكاري، تلاش و پشتيباني تمامي نيروهاي نظامي و انتظامي بويژه فرماندهي انتظامي استان كرمان، فرماندهي انتظامي شهرستان قلعه گنج، فرماندهي قرارگاه جنوب شرق ارتش در عمليات امدادرساني منطقه جازموريان تصريح كرد: در حال حاضر وضعيت در منطقه عادي است و مشكل خاصي وجود ندارد.
وي گفت: حاشيه هايي كه به دليل امراض سياسي در فضاهاي مجازي منتشر مي شود، پايه و اساس ندارد و قطعا مورد پيگيري قرار خواهند گرفت.
طبق آخرين گزارش ستاد مديريت بحران استان كرمان، مسير كرمان به شهرستان راور در منطقه حسين آباد به دليل طغيان رودخانه و ريزش كوه مسدود شده بود كه بسرعت اين مسير بازگشايي شد.
سامانه بارشي همچنان در اين استان فعال است.
7429 / 1200دريافت: كميل بهشتيان ** انتشار: علي شريفي