سهم 3 درصد خوزستان از نفت به قوت خود باقي است

انديمشك - ايرنا - رييس كميسيون انرژي مجلس شوراي اسلامي گفت:سهم سه درصد خوزستان از محل فروش نفت به قوت خود باقي است و علاوه بر آن هزار ميليارد تومان به بودجه خوزستان افزوده مي شود.

به گزارش ايرنا فريدون حسنوند عصر شنبه در جشن بهار در محل ورزشگاه شهيد سروندي انديمشك افزود:تصويب اشتغال و به كارگيري نيروهاي بومي خوزستان در طرح هاي عمراني و اختصاص يكصد ميليون دلار براي توسعه زير ساخت هاي اين استان در زمينه مقابله با ريز گردها از جمله پيگيري هاي كميسيون انرژي و نمايندگان استان خوزستان در مجلس شوراي اسلامي است.
وي همچنين با اشاره به اهميت اقتصاد مقاومتي در توسعه ايران اسلامي افزود: اقتصاد مقاومتي، پشتوانه شكوفايي اقتصادي و توسعه كشور در عرصه هاي مختلف داخلي است و موجب عزت و سربلندي ايران اسلامي در عرصه بين المللي است.
حسنوند اظهار كرد: نامگذاري امسال به عنوان اقتصاد مقاومتي ، توليد و اشتغال نشان دهنده اهميت اين امور براي مقام معظم رهبري است كه بايد مسوولان با همت و تلاش براي تحقق اين امر گام بردارند.
وي اظهار كرد:اقتصاد مقاومتي اقتصاد رياضتي نيست بلكه با استفاده از ظرفيت ها و توانمندي ها بايد ضمن خودكفايي ملي به توليد و اشتغال دست يافت.
نماينده مردم انديمشك در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به تلاش و برنامه ريزي جدي براي برون رفت شهرستان انديمشك از وضعيت كنوني ،اولويت نخست اين شهرستان را اشتغال دانست و گفت:چهار نيروگاه با همكاري وزارت رفاه ، ستاد اجرايي فرمان امام ( ره) ، بخش خصوصي و وزارت نيرو در انديمشك ساخته مي شود كه يكي از اين نيروگاه ها اخيرا كلنگ زني شد ضمن اينكه ساخت نيروگاه دوم دز در شوراي اقتصاد تصويب و فاينانس آن بزودي اختصاص مي يابد.
وي گفت:مجوز پتروشيمي انديمشك و خوراك آن كه به شهر ديگري داده شده بود با پيگيري صورت گرفته به انديمشك بازگشت و پايگاه شفيع خواني براي اجراي آن اختصاص يافت.
وي اضافه كرد:بندر خشك به عنوان يكي از مهم ترين طرح هاي عمراني انديمشك با امكان جابجايي 50 ميليون تن بار از جنوب به ساير مناطق با همكاري وزارت راه و راه آهن در انديمشك اجار مي شود و 300 هكتار زمين در مجاورت سد كرخه براي آن اختصاص يافته و طرح مطالعاتي آن خردادماه آغاز مي شود.
حسنون گفت:روند اجرايي سد بالارود كه متوقف شده بود با پيگيري 200 ميليارد ريال اعتبار به آن اختصاص يافت كه با احداث اين سد 12 هزار هكتار از زمين هاي كشاورزي انديمشك از ديم به آبي تبديل مي شوند.
وي با قدرداني از تلاش اعضاي شوراي تامين و فرماندار انديمشك بيان كرد:پادگان امام رضا (ع) در انديمشك به طور غير قانوني واگذار شده بود كه با پيگيري و مساعدت دستگاه قضايي باز پس گرفته شد و بزودي عمليات اجراي بزرگترين شهرك كشاورزي خاورميانه با حضور معاون وزير در اين منطقه آغاز مي شود.
حسنوند گفت: شهرستان انديمشك نيازمند نشاط است و در اين راستا تكميل طرح هاي گردشگري الوار گرمسيري و پارك فدك و مجموعه قلعه مختار و ديگر مناطق گردشگري شهرستان مورد توجه قرار گرفته است ضمن اينكه 100 طرح براي توسعه و آباداني انديمشك تا سال 97 اجرا مي شود.
در اين همايش سيف الدين آشتياني به اجراي موسيقي محلي پرداخت ضمن اينكه حامد زماني خواننده جوان كشور نيز چند قطعه موسيقي پاپ اجرا كرد.
اجراي نورافشاني از ديگر برنامه هاي اين گردهمايي بزرگ بود.
6068/7281
خبرنگار : زهرا دهقان **انتشار : محمدعلي فريدپناه

سرخط اخبار استان‌ها