روزنامه رسمی روسیه: كرملین میزبان مذاكرات مهم پوتین و روحانی است

مسكو - ایرنا - راسیسكایا گازتا روزنامه رسمی ارگان دولت روسیه با مهم خواندن دیدار پیش روی رئیسان جمهوری این كشور و ایران، نوشت: افزون بر بررسی افق توسعه روابط دو كشور در مذاكرات حسن روحانی و ولادیمیر پوتین، اسناد توسعه همكاری ها نیز امضا می شود.

به گزارش ایرنا، راسیسكایا گازتا روز شنبه نوشت: حسن روحانی رئیس جمهوری ایران كه روز دوشنبه بنا به دعوت رسمی همتای خود در راس یك هیات بلندپایه وارد مسكو می شود، سه شنبه با ولادیمیر پوتین دیدار و مذاكره می كند.
در این گزارش آمده است: رئیسان جمهوری ایران و روسیه در مذاكرات خود مجموعه ای از مسائل مربوط به همكاری ها را مطرح و بررسی می كنند.
روزنامه روسی به نقل از كاخ كرملین نوشت: انتظار می رود پوتین و روحانی دورنمای گسترش همكاری های اقتصادی، بازرگانی و سرمایه گذاری دو كشور از جمله در طرح های بزرگ سرمایه گذاری زیرساخت های انرژی و حمل و نقل را مورد توجه وِیژه قرار دهند.
به نوشته راسیسكایا گازتا، تبادل نظر در باره مسائل مهم جهانی و منطقه ای و امضای چندین سند نیز در دستور كار است.
این روزنامه همچنین در گزارش دیگری به نقل از دفتر مطبوعاتی دولت روسیه نوشت: دیمیتری مدودیف نخست وزیر و حسن روحانی رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه دیدار می كنند و گسترش همكاری های دوجانبه در دستور كار مذاكرات قرار دارد.
در این گزارش آمده است: انتظار می رود، دو طرف همكاری های ایران و روسیه در حوزه های بازرگانی، اقتصادی، صنایع، انرژی و كشاورزی را مورد بررسی قرار دهند.
دفتر مطبوعاتی دولت روسیه در پایان اعلام كرده است: روحانی و مدودیف همچنین در باره مسائل مربوط به شكل گیری نظام بازرگانی با تسهیلات ویژه میان اتحادیه اقتصادی اوراسیا و ایران تبادل نظر خواهند كرد.
اروپام*391 ** انتشار دهنده: هادی مولوی نیا