۴ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۷:۳۲
کد خبر: 82472718
۰ نفر
اسكان اضطراری مسافران نوروزی در دزفول

دزفول - ایرنا - در پی بارندگی شدید در شمال خوزستان مسافران نوروزی كه در بوستان ها چادر بر پا كرده بودند در شهرهای دزفول ، اندیمشك و شوش به مكان های مسقف منتقل شدند.

به گزارش ایرنا بارندگی بهاری كه از عصر پنجشنبه در شمال استان خوزستان آغاز شده همچنان در شهرهای دزفول ، شوش و اندیمشك ادامه دارد.
بارندگی در دزفول در عصر روز جمعه به صورت رگباری و با شدت بیشتری آغاز شده است.
این گزارش حاكیست آبگرفتگی جاده بوستان دولت تا پل پنجم ناشی از بارندگی شدید عصر جمعه در دزفول موجب گرفتار شدن چندین دستگاه خودرو در این مسیر شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر دزفول روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت:در پی بارندگی پنجشنبه شب در دزفول دهها خانواده و مسافر نوروزی كه در بوستان های شهری چادر برپا كرده و زیر باران بهاری گرفتار شده بودند به مكان های امن منتقل شدند.
عظیم رضای مرساق افزود:به دلیل شرایط بد جوی و باران شدید تعدادی از مسافران نوروزی در محل های سرپوشیده اضطراری جمعیت هلال احمر دزفول اسكان داده شدند.
وی با اشاره به اسكان تعدادی از مسافران نوروزی طی شب گذشته در سالن سرپوشیده هلال احمر و سالن دانشگاه فرهنگیان دزفول خاطر نشان كرد: مقادیری مواد غذایی و پتو نیز بین مسافران نوروزی توزیع شد.
رضای مرساق گفت:انتقال مسافران نوروزی به محل های مسقف با تلاش پنج تیم امدادی و امدادگران داوطلب جمعیت هلال احمر دزفول همچنان ادامه دارد.
شهرداری دزفول نیز با آغاز بارندگی به یاری مسافران نوروزی شتافت و تعدادی از خانواده ها را به محل اسكان مسافران منتقل كرد.
گزارش دریافتی از آموزش و پرورش دزفول نیز حاكیست:با آغاز بارندگی دهها خانواده از سطح شهر دزفول به مدارس منتقل شدند.
این گزارش حاكیست: بارندگی شدید در عصر روز جمعه موجب آبگرفتگی معابر در مناطقی از شهر دزفول شده است.
مسعود سخایی بخشدار سردشت دزفول نیز به ایرنا گفت: بارندگی 24 ساعت گذشته مشكل خاصی در این بخش كوهستانی موجب نشده ضمن اینكه تعدادی از مسافران و گردشگران نیز به مدارس و مكان های مسقف در این بخش منتقل شده اند.
دزفول در شمال خوزستان از اواخر اسفند ماه میزبان مسافران نوروزی از سراسر كشور می باشد.
شمار گردشگران و مسافرانی كه در نوروز 96 به شهرهای شمال استان خوزستان سفر كرده اند نسبت به سال گذشته كاهش چشمگیری داشته است.
6068

سرخط اخبار استان‌ها