بانك ها دست از سنگ اندازي برسر راه سرمايه گذاران خوزستاني بردارند

اهواز- ايرنا - امام جمعه موقت اهواز گفت : براي افزايش توليد دراستان نياز به تشويق سرمايه گذاران داريم لذا بانك ها بايد دست ازسنگ اندازي بر سر راه سرمايه گذاران خوزستاني بردارند و آنها را حمايت كنند .

به گزارش ايرنا سيد ابوالحسن حسن زاده در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته اهواز در مصلاي مهديه اين شهر اظهار كرد : سرمايه گذاران در خوزستان در مقايسه با ساير استان ها با مشكلات بيشتري مواجه مي شوند، در خوزستان سنگ اندازي در كار سرمايه گذاران، باعث خارج شدن سرمايه ها از استان مي شود .
وي خوزستان را در توليد سرمايه و ظرفيت فعاليت هاي اقتصادي استاني خاص عنوان كرد و ادامه داد : خوزستان با داشتن منابع طبيعي ،راه هاي دريايي،زميني،هوايي و رودخانه اي در توليد و صادرات نقش مهمي دارد و مردم و شركتهاي خارجي آمادگي كامل براي پذيرش سرمايه گذاري را دارند .
خطيب جمعه اهواز همچنين بااشاره به انتخابات پيش رو افزود : انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا رويداد مهمي است كه بايد با دقت و توجه بسيار هم از جانب مردم هم از جانب برگزار كنندگان صورت گيرد، بايد توجه كرد شخصي كه مي خواهد مسئول شود مديريت انقلابي داشته باشد نه اينكه صرفا به فكر خودش باشد ، آنچه كه در انتخابات مهم است رعايت انصاف و عدم تخريب افراد در نقد نامزدهاست .
وي ضمن توصيه به پرهيز از تحريف و سياه نمايي در انتخابات افزود: حفظ بيت المال و استفاده نكردن از اموال عمومي در تبليغات نامزدها بسيار مهم است .
امام جمعه موقت اهواز گفت : كشور ايران پس از انقلاب شاهد تغييرات بسياري ازجمله راه هاي شهري و روستايي ، تعداد بنادر كشور، سدها، توليد برق،صادرات،توليد پتروشيمي ها و توليد فولاد بود ،كشور با وجود شرايط جنگ و تحريم ها رشد داشت كه قابل مقايسه با دوران پيش از انقلاب نيست.
وي يكي از اركان تقويت توليد ملي را اصلاح فرهنگ مصرف عنوان كرد و گفت: فرهنگ مصرف به عهده مردم است، مسوولان هم بايد با آموزش ،نوع مصرف و انتخاب جنس بهتر وحمايت ازتوليدات ملي فرهنگ سازي كنند.
حجت الاسلام حسن زاده افزود : مقام معظم رهبري در آستانه سال جديد چند محور اقتصاد،اقتصاد مقاومتي و اتحاد ملي و وحدت مردم و پايبندي به نظام و مسائل ديني را عنوان كرده اند ولي بيشترين تاكيد ايشان بر اقتصاد مقاومتي توليد و اشتغال است كه اين امر نشان دهنده اهميت اين موضوع براي كشور، مسئولين و مقام معظم رهبري است .
وي ضمن تقديراز عملكرد وزير جهاد كشاورزي در بحث ريزگردها اظهار كرد : وزير كشاورزي چند هفته در خوزستان براي اجراي طرح نهال كاري در مقابله با ريز گردها و تثبييت خاك فعاليت داشتند كه اين امر فقط وظيفه يك نفر نيست بلكه بايد همه مسئولين اين تلاش را داشته باشند.
حسن زاده درپايان عمليات تروريستي لندن را محكوم كرد و ناامني اروپا و جهان وساير كشورهاي منطقه را نتيجه سياستها واقدامات غلط آمريكا ، انگليس و اسرائيل در منطقه دانست .
7165/6002/
خبرنگار:حميدرضا ترابي فرد **انتشاردهنده : كبري آقازري

سرخط اخبار استان‌ها