300 كيلومتر باند از محورهاي مواصلاتي استان مركزي برف روبي شد

اراك - ايرنا - معاون راهداري اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان مركزي گفت: در پي بارش برف و كولاك در شبانه روز گذشته 300 كيلومتر از محورهاي مواصلاتي اين استان برف روبي و پاكسازي شده است.

محسن عادلي روز پنج شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: در اين مدت 20 كيلومتر از محور شازند - ازنا، 40 كيلومتر محور شازند - بروجرد، 25 كيلومتر از محور شازند - هندوردر، 80 كيلومتر از محور تفرش - سلفچگان، 110 كيلومتر از محور تفرش - آشتيان و 25 كيلومتر از محور كميجان - وفس بر اثر بارش برف و كولاك برف روبي و 10 تن مخلوط شن و نمك در محورهاي تفرش - آشتيان و تفرش - سلفچگان پخش شده است.
وي ادامه داد: 47 راهدارخانه ثابت و سيار متشكل از 170 نيروي انساني و 124 دستگاه ماشين آلات راهداري در اين مدت وظيفه خدمت رساني به مسافران نوروزي، برفروبي و پاكسازي محورهاي مواصلاتي استان مركزي را برعهده دارند.
معاون راهداري اداره كل راهداري و حمل و نقل جاده اي استان مركزي تردد در محورهاي مواصلاتي اين استان را روان عنوان كرد و گفت: هم اينك در محورهاي اراك - بروجرد، تفرش - آشتيان و تفرش - سلفچگان بارش برف و كولاك و در بقيه محورهاي مواصلاتي اين استان بارش باران ادامه دارد.
عادلي خاطر نشان كرد: با توجه به پيش بيني هواشناسي در خصوص بارش برف در مناطق كوهستاني و بارش باران در سه تا چهار روز آينده براي ساير نقاط استان مركزي نياز است، خودروهاي خود را به وسايل گرمايشي و زمستاني نظير زنجيرچرخ مجهز كنند.
وي از عبور چهار ميليون و 589 هزار و 495 وسيله نقليه از بيست و پنجم اسفند ماه تا كنون از محورهاي مواصلاتي استان مركزي خبر داد و گفت: محور اراك - بروجرد، آزادراه تهران - ساوه و سلفچگان - اراك بيشترين تردد را در اين مدت به خود اختصاص داده اند.
700 كيلومتر راه روستايي است و13 هزار و 847 كيلومتر محور هم سنگ در استان مركزي وجود دارد.
1955/3075/خبرنگار:مهدي عظيمي***انتشاردهنده: حسين مهدي زاده اصفهاني

سرخط اخبار استان‌ها