۱ فروردین ۱۳۹۶،‏ ۱۰:۰۹
کد خبر: 82470272
۰ نفر
هدیه نوروزی آسمان/ سدهای همدان پر از آب شد

همدان - ایرنا - مدیرعامل شركت آب منطقه ای استان همدان گفت: بارش های اخیر منجر به افزایش آب های موجود در پشت سدهای این استان شد.

مرتضی عزالدین روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هم اینك ظرفیت آب موجود در پشت سد اكباتان به 16 میلون متر مكعب رسیده است.
وی اضافه كرد: چهار هزار و 500 لیتر آب در ثانیه وارد سد اكباتان شده در حالیكه میزان خروجی آب از این سد یك هزار و 50 لیتر در ثانیه است.
مدیرعامل شركت آب منطقه ای استان همدان بیان كرد: روزانه 600 تا 700 هزار لیتر به ذخیره ظرفیت روزانه سد اكباتان همدان افزوده می شود.
به گزارش خبرگزاری ایرنا عزالدین با ذكر اینكه بارش های اخیر بی سابقه بوده است اضافه كرد: بارش باران موجب سر ریز شدن سد كلان ملایر شده است.
وی گفت: سد سرابی تویسركان نیز 9.2 میلیون لیتر ظرفیت دارد كه هم اینك هفت میلیون لیتر ذخیره آب این سد است و تا پایان فروردین ماه ظرفیت این سد تكمیل می شود.
وی اظهاركرد: با توجه به بارش متناوب باران و پر شدن ظرفیت سدها در صورت رعایت الگوی مصرف تابستان امسال با مشكل قطعی آب مواجه نخواهیم شد.
سد اكباتان از پنج كیلومتری جاده همدان به ملایر منشعب شده و راه دسترسی به آن، به سمت روستای سنگستان است و ظرفیت فعلی مخزن این سد هم 40 میلیون متر مكعب است.
استان همدان یك میلیون و 750 هزار نفر جمعیت دارد كه یك میلیون و 77 هزار نفر آن جمعیت شهری است و از این تعداد، یك میلیون و 72 هزار نفر زیر پوشش شركت آب و فاضلاب استان همدان هستند.
7526/6993
خبرنگار: علیرضا جهانگیری**انتشار: اكبر بهاروند