جهانگيري: سياست دولت در سال جديد حمايت از بخش خصوصي و افزايش توليد است

كرمان - ايرنا - معاون اول رئيس جمهوري گفت: سياست دولت تدبير و اميد در سال جديد حمايت از بخش خصوصي و افزايش توليد و سرمايه گذاري با هدف افزايش اشتغال پايدار است.

به گزارش روابط عمومي استانداري كرمان، اسحاق جهانگيري عصر دوشنبه پس از تحويل سال نو به همراه استاندار كرمان در ديدار آيت الله سيد يحيي جعفري نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه كرمان ضمن تبريك سال جديد با اشاره به نامگذاري سال 96 توسط رهبر معظم انقلاب به نام سال اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال گفت: رهبر معظم انقلاب همواره از دولت حمايت كرده و در برخي موارد هم از دولت مطالبه مي كنند كه اين مطالبات رهبري هم به حق است.
وي سفر به استان كرمان در ايام نوروز و ديدار با امام جمعه كرمان را توفيق بزرگي دانست و افزود: آيت الله جعفري يكي از علماي بزرگ و تاثيرگذار در همه برهه هاي تاريخ استان كرمان بوده است.
معاون اول رئيس جمهوري با تاكيد بر اين كه دولت ظرفيت استخدام ندارد، بيان كرد: براي اشتغال در سال جديد دولت سياست افزايش توليد و سرمايه گذاري با محوريت بخش خصوصي را در دستور كار خود دارد.
وي يكي از رويكرد هاي اصلي اقتصاد مقاومتي را مردمي كردن اقتصاد عنوان كرد و گفت:بخش خصوصي ميدان دار اصلي پياده سازي اقتصاد مقاومتي است و بايستي انگيزه سرمايه گذاري و كار در بخش خصوصي ايجاد و توسط دولت حمايت شود.
جهانگيري حضور همه اركان نظام و استفاده از همه ظرفيت هاي نظام را در تحقق اقتصاد مقاومتي مهم تلقي و تاكيد كرد: اقتصاد مقاومتي در شرايط كنوني اقتصاد ايران يك نسخه خيلي خوب و اثربخش بوده و مي تواند نشاط اقتصادي را به جامعه برگرداند.
معاون اول رئيس جمهوري كه امروز (دوشنبه) در آغاز سفري سه روزه وارد كرمان شد شامگاه دوشنبه به همراه استاندار كرمان و جمعي از مسئولان استان با حضور در گلزار شهداي اين شهر به مقام شامخ شهدا اداي احترام كرد.
وي در اين سفر از طرح هاي مختلف اقتصاد مقاومتي و زيربنايي در استان كرمان بازديد مي كند.
شبك**7440 **1917**خبرنگار: سميه حسن شاهي **انتشار دهنده: سيد محمد باقر نوربخش