روحاني: بهار مي گويد كه هواي اعتدالي همه جا را فرا مي گيرد

تهران-ايرنا- رييس جمهوري در جمع خبرنگاران گفت: بهار فصل اميد است و به همه ما نشاط و اميد مي‌دهد و مي‌گويد كه سرما پايان يافته و هواي اعتدالي همه جا را فرا مي‌گيرد.

به گزارش ايرنا از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حجت الاسلام والسلمين حسن روحاني روز دوشنبه در حاشيه ديدار عيدانه از مركز بهزيستي و توانبخشي شهداي هفتم تير ابراز اميدواري كرد كه در سال جديد دولت خدمت بيشتري به ملت و كشور داشته باشد.
رييس جمهوري با بيان اين كه مساله اشتغال جوانان مهم ترين اصل و هدف ما است گفت:در سال‌هاي گذشته ما به دنبال مهار تورم و در سال‌هاي بعد به دنبال رشد اقتصادي بوديم و امسال نيز همه توان ما بايد براي اشتغال بيشتر باشد.
روحاني با اشاره به اينكه 'امسال خوشبختانه مقام معظم رهبري در پيام آغاز سال‌شان و در راستاي اقتصاد مقاومتي تأكيد بر توليد و اشتغال داشتند'، گفت: همانطور كه ايشان تأكيد كردند و من هم در پيام نوروزي تأكيد كردم، مسأله اشتغال جوانان براي همه ما مهم‌ترين اصل و هدف است.
وي اظهار داشت: البته در 2 سال گذشته به طور نسبي اشتغال ما خوب بوده اما در عين حال نسبت به آمار نيروهايي كه آماده به كار مي‌شوند هنوز عقب هستيم.
رييس جمهوري تصريح كرد: ان شاء الله در همين آغاز سال، جلسه شوراي عالي اشتغال را تشكيل خواهيم داد و يك بار مصوبات سال گذشته را مرور كرده و مصوباتي را كه امسال بايد با تأكيد مقام معظم رهبري انجام بدهيم ، بررسي خواهيم كرد.
وي خاطرنشان كرد: مطمئن هستم در سال 96 سطح اشتغال بيشتري را براي جوان‌ها و بانوان عزيز كشور فراهم مي‌كنيم؛ خوشحالم كه اعلام كنم در استخدام اخيري كه انجام داديم و تأكيد كردم بانوان هم بايد در امتحان ورودي مثل آقايان شركت كنند، خانم‌ها موفقيت بيشتري به دست آوردند و اين نشان مي‌دهد كه ما بايد فضا را هم براي اشتغال بانوان و هم براي جوانان عزيزمان فراهم كنيم و بسيار اميدوار هستم با كمك مردم و كارآفرينان اين كار به انجام برسد.
رييس جمهوري با اشاره به بازديد عيدانه خود از مركز بهزيستي شهداي هفتم تير، خاطرنشان كرد: ما امروز خدمت فرزندان بسيار عزيزمان رسيديم؛ آنهايي كه داراي معلوليت جسمي هستند، اما روحيه بلند و استعداد بسيار خوبي دارند و با نشاط هستند و تابلوها، شعرها و مقالاتشان نشان مي‌دهد كه ما بايد فضا را براي فعاليت بيشترشان آماده كنيم.
دكتر روحاني تاكيد كرد: ما بايد براي همه افرادي كه از لحاظ جسمي داراي معلوليت هستند فضاي رشد و اشتغال را آماده كنيم. يعني بايد به تناسب كاري كه مي‌توانند انجام دهند، امكانات رشد پيدا كنند.
رييس جمهوري افزود: بايد استعدادهاي آنان را شكوفا بكنيم و اشتغال مناسب را براي آنان مهيا كنيم و اين در حاليست كه در بحث اشتغال يك مسئله هم اشتغال براي معلولين است كه بايد اين كار را انجام دهيم.
دكتر روحاني گفت: از همه مردم مي‌خواهم نسبت به اين عزيزان احساس وظيفه كنند و در بسياري از مسائل مردم و سمن‌ها بيايند مسئوليت چنين نهادهايي را به عهده بگيرند. چرا كه مطمئن هستم مردم بهتر مي‌توانند كار را انجام دهند.
رييس جمهوري در پاسخ به سوالي درباره مهمترين اتفاقات خوب و بد در سال 95، اظهار داشت: سال 95 سالي بود كه ما در زمينه رشد و توسعه بعد از ساليان طولاني توفيقاتي بدست آورديم.
روحاني با بيان اينكه از زماني كه سند چشم‌انداز 20 ساله در سال 84 از سوي رهبر معظم انقلاب ابلاغ شد، قرار بود كه سالانه حدود 8 درصد به طور متوسط رشد داشته باشيم، گفت: امروز بعد از 11 سال، سال 95 اولين سالي است كه ما به هدف سند چشم‌انداز دست پيدا كرديم و رشد ما بالاي 8 درصد خواهد بود كه البته رشد نهايي در ماه‌هاي آينده اعلام خواهد شد اما از هم اكنون پيداست كه رشد ما ان‌شاء الله بيش از 8 درصد خواهد بود.
رييس جمهوري تصريح كرد: سال 95 سال تحرك خوبي بود و به هر حال در بسياري از زمينه‌هاي مختلف از جمله ورزشي، هنري و علمي رشد داشتيم و اين موفقيت‌ها و پيروزي‌ها، براي ما سال خوبي را رقم زد.
روحاني ادامه داد: در عين حال سختي‌ها و مشكلاتي هم بود كه بيشترين سختي‌ها در اثر حوادث طبيعي، آلودگي هوا، گرد و غبار در برخي از استان‌ها مخصوصاً استان خوزستان بود كه مشكلات زيادي براي مردم بوجود آورد؛ بسياري از عزيزانمان، هنرمندان، شعرا و بازيگران ، بزرگان، علما و آيت‌الله هاشمي رفسنجاني و آتش‌نشانان فداكار را از دست داديم و همه اينها البته روزهاي تلخي هم برايمان بوجود آورد. اما در مجموع در پيشگاه خداوند بايد شاكر باشيم براي آنچه كه به دست آورديم و براي كمك‌هايي كه خداوند به ما كرده و من مطمئن هستم سال‌هاي پيش رو سال‌هاي بهتري خواهد بود.
سيام**1058**1823 تنظيم كننده: محمد افضلي * انتشار: طاهره نبي اللهي

سرخط اخبار سیاست