نماينده مجلس: افراد متخصص در انتخابات شوراها شركت كنند

جيرفت - ايرنا - نماينده مردم جيرفت و عنبرآباد در مجلس شوراي اسلامي گفت: افراد متخصص در انتخابات شوراها نام نويسي كنند تا زمينه شكوفايي شهر و روستاها را فراهم كنند.

يحيي كمالي پور روز دوشنبه در حاشيه بازديد از ستاد انتخابات پنجمين دوره شوراهاي شهر و روستاي شهرستان جيرفت در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: اهميت انتخابات شوراي شهر از انتخابات رياست جمهوري و مجلس كمتر نيست لذا مردم با انتخاب اصلح زمينه توسعه و شكوفايي منطقه را فراهم كنند.
وي گفت: با وجود تاكيد قانون اساسي بر تشكيل شوراها هنوز جايگاه خود را به معناي واقعي پيدا نكرده اند.
وي افزود: براي تحقق اصل 44 و كوچك شدن بدنه دولت، نيازمند فعال شدن شوراها و مشاركت جدي مردم هستيم لذا انتخابات شورا يكي از راه هاي فعال شدن شوراها و نواختن آهنگ توسعه در روستاها و بخش هاست.
نماينده مردم جيرفت و عنبرآباد در مجلس شوراي اسلامي اظهار كرد: شوراي شهر نهاد نوپايي است كه از زمان آغاز به كار خود نقطه عطفي در مديريت محلي كشور ايجاد كرده است.
فرماندار جيرفت هم گفت: نام نويسي داوطلبان انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا از ساعت 8 صبح دوشنبه 30 اسفند همزمان با سراسر كشور در محل ستاد انتخابات فرمانداري جيرفت آغاز شد.
احمد اميني روش افزود: نام نويسي از داوطلبان شركت در انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا از امروز به مدت يك هفته تا ششم فروردين در فرمانداري و بخشداري ها انجام مي شود و تاكنون 6 نفر براي انتخابات شوراي شهر جيرفت و 18 نفر براي روستاهاي اين شهرستان ثبت نام كرده اند.
وي ادامه داد: داوطلبان براي آساني كار مي توانند در دفاتر پيشخوان شهري و روستايي پيش نام نويسي كرده و براي ثبت نام نهايي در مراجعه به فرمانداري و بخشداري ها كد رهگيري خود را اعلام كنند.
شهرستان جيرفت با 308 هزار نفر جمعيت از چهار بخش مركزي، اسماعيلي، ساردوئيه و جبالبارز تشكيل شده و در فاصله 230 كيلومتري جنوب كرمان واقع است.
خبرنگار: هادي شفيعي مجاز ** انتشار دهنده: رسول محمدحسني
7450/3028

سرخط اخبار استان‌ها