آيت الله مكارم شيرازي: احسن الحال اقتصادي با خريد كالاي ايراني محقق مي شود

قم- ايرنا- آيت الله ناصر مكارم شيرازي از مراجع تقليد، احسان الحال اقتصادي را تلاش در جهت كم كردن فاصله طبقاتي دانست و گفت: مصرف كالاهاي داخلي موجب رونق توليد و اشتغال و تحقق احسن الحال از جنبه اقتصادي در كشور مي شود.

به گزارش ايرنا، وي عصر دوشنبه در آيين حلول سال 1396 در حرم حضرت معصومه(س) و در جمع زائران و مجاوران كريمه اهل بيت با تبريك حلول سال نو شمسي، با تبيين احسن الحال در چهار بعد اخلاقي، اجتماعي، اقتصادي و سياسي افزود: مصرف كالاي ايراني موجب رونق كارخانه ها و اشتغال در كشور و كاهش مفاسد ناشي از بيكاري در جامعه مي شود و مصرف كالاي خارجي موجب كمك به اشتغال در كشورهاي خارجي است.
اين مرجع تقليد با بيان اينكه بايد مسئولان به فكر حل مشكل هاي اقتصادي مردم باشند ادامه داد: با وجود اختلاف طبقاتي در كشور وضعيت اقتصادي به احسن الحال تبديل مي نمي شود.
وي با بيان اينكه در بُعد اخلاقي بايد دوستي و محبت و گذشت سرلوحه رفتار ما در برخورد با ديگران باشد ادامه داد: كمك به زندانيان جرائم غيرعمد، يتيم نوازي، ارتباط با دوستان و همسايگان از جمله مصاديق احسن الحال در بعد اجتماعي است.
آيت الله مكارم شيرازي افزود: در مسايل اجتماعي بايد منافع جمع بر منافع فردي ارجحيت داشته باشد و اين ارجحيت منافع جمع موجب همدلي و وحدت در جامعه براي پيشبرد بيشتر كشور است.
وي با انتقاد از افزايش آمار طلاق در جامعه ادامه داد: اگر زوج هاي جوان با امانت، گذشت و صداقت با هم رفتار كنند بدون شك بسياري آمار طلاق به طور چشمگيري كاهش مي يافت.
اين مرجع تقليد دربخش ديگري از سخنان خود ، هدف غرب و آمريكا را تنها تحقق منافع خود دانست و خاطر نشان كرد: آمريكا و غربي ها تنها به منافع خود اهميت داده و اين موجب شده تا براي رسيدن به اين منافع حاضر به آتش كشيدن منطقه و دنيا هستند.
آيت الله مكارم شيرازي گفت: آگاهي از وضعيت سياسي منطقه، كشور و دنيا، شركت در انتخابات و تجمع هاي عظيم مانند 22 بهمن حركت در جهت احسن الحال در بُعد سياسي است.
وي ضمن تاكيد بر حضور گسترده در انتخابات رياست جمهوي دوره دوازدهم افزود: حضور گسترده در صحنه انتخابات بايد همراه با شناخت و آگاهي مناسب و انتخاب دقيق باشد.
29 ارديبهشت ماه 96 انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري، پنجمين دوره شوراهاي اسلامي شهر و روستا و نيز انتخابات ميان دوره اي دوره دهم مجلس شوراي اسلامي به طور همزمان برگزار مي شود.
اين مرجع تقليد تصريح كرد: لازمه تحقق احسن الحال در همه ابعاد تلاش و كوشش با توكل بر خدا است.
آيت الله مكارم شيرازي ابراز اميدواري كرد سالي 96 كه با نور حضرت زهرا(س) متبرك شده است سالي مملو از سعادت، موفقيت و حل مشكل هاي مسلمانان جهان و ايران باشد.
7404/ 6133/ خبرنگار: محمد زماني راد **انتشار- جعفرمسلمي

سرخط اخبار استان‌ها