ادامه ابرناكي آسمان گيلان همراه با بارش باران در نخستين روزهاي بهار

رشت - ايرنا - سرپرست اداره پيش بيني و هشدار اداره كل هواشناسي گيلان از ادامه ابرناكي آسمان همراه با بارش باران در استان در نخستين روزهاي فصل بهار خبر داد.

مازيار غلامي روز دوشنبه در گفت وگو با ايرنا بيان كرد: نقشه هاي هواشناسي نشان دهنده فعاليت توده هواي به نسبت ناپايدار در منطقه است كه بر اين اساس طي 72 ساعت آينده به طور غالب آسماني نيمه ابري تا ابري و مه آلود، بعضي ساعت ها بارندگي (ارتفاعات بالا دست احتمال بارش برف) ، گاهي وزش باد / كاهش ابر پيش بيني مي شود.
وي آسمان امروز گيلان را نيمه ابري تا ابري، بعضي نقاط بارندگي پراكنده، گاهي با كاهش ابر عنوان و براي فردا (سه شنبه) نيز آسمان را نيمه ابري تا ابري، در بعضي ساعت ها بارندگي پيش بيني كرد.
غلامي بيشينه دماي گيلان در شبانه روز گذشته را با 16 درجه مربوط به منجيل و كمينه دما را با چهار درجه مربوط به جيرنده و ارتفاعات جنوب شرقي استان ذكر كرد.
سرپرست اداره پيش بيني و هشدار اداره كل هواشناسي گيلان گفت: بيشينه و كمينه دماي رشت نيز در شبانه روز گذشته به ترتيب 13 و 9 درجه ثبت شده است.
وي اضافه كرد: بيشترين ميزان بارش باران در گيلان طي شبانه روز گذشته، با 10 ميليمتر مربوط به جيرنده بوده و در ايستگاه هواشناسي رشت نيز بارش چهار ميليمتر باران ثبت شده است.
7294/2007

سرخط اخبار استان‌ها