688 داوطلب در انتخابات شوراها در كهگيلويه و بويراحمد نام نويسي كردند

ياسوج- ايرنا- رئيس ستاد انتخابات كهگيلويه و بويراحمد گفت كه 688 نفر داوطلب تاكنون و در نخستين روز در انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در اين استان نام نويسي كرده اند.

دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري و پنجمين دوره انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا به طور همزمان روز جمعه 29 ارديبهشت سال 1396 برگزار مي شود.
فتاح محمدي روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: 449 نفر از اين تعداد داوطلب مربوط به مناطق روستايي و 239 نفر نيز مربوط به مناطق شهري كهگيلويه و بويراحمد است.
وي افزود كه ياسوج با 64 و روستاي شاه زينعلي شهرستان گچساران نيز با هشت داوطلب به ترتيب داراي بيشترين كانديداي نام نويسي شده در انتخابات شوراهاي اسلامي در حوزه هاي شهري و روستايي هستند.
رئيس ستاد انتخابات كهگيلويه و بويراحمد بيان كرد: تاكنون 44 داوطلب خانم نيز در حوزه هاي شهري و روستايي در انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا در اين استان نام نويسي كرده اند.
محمدي عنوان كرد كه نام نويسي رسمي از داوطلبان انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا از امروز 30 اسفند و همزمان با سراسر كشور در كهگيلويه و بويراحمد آغاز شد و تا 6 فروردين سال 1396 نيز ادامه دارد.
وي ابراز داشت: با توجه به احتمال ازدحام كاري در طول اين مدت مقرر در فرمانداري ها و بخشداري هاي كهگيلويه و بويراحمد بايد داوطلبان نسبت به پيش ثبت نام در دفاتر پيشخوان خدمات دولت و دفاتر پليس 10+ استان اقدام كنند.
محمدي گفت كه فرمانداران شهرستان هاي هشت گانه كهگيلويه و بويراحمد در روزهاي آينده با حضور در محل كار به روند انجام امور مربوط به نام نويسي داوطلبان انتخابات شوراهاي اسلامي شهر و روستا سرعت بخشند.
وي اظهار داشت: فرمانداران كهگيلويه و بويراحمد در زمينه شناسايي چالش هاي احتمالي 2 انتخابات پيش رو در روستاها و بخش هاي اين استان اقدام كنند تا در اسرع وقت نسبت به رفع آنها اقدام شود.
محمدي افزود كه در 2 انتخابات پيش رو علاوه بر نظارت دقيق بر امور و رعايت چهار اصل مهم قانون مداري، بي طرفي، امانتداري و صيانت از آرا زمينه مشاركت حداكثري قشرهاي مختلف مردم كهگيلويه و بويراحمد نيز فراهم خواهد شد
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سيد ولي موسوي نژاد
7535/6110

سرخط اخبار استان‌ها