كسب 262 مدال بین المللی و كشوری حاصل كار كاراته كاران آذربایجان غربی

ارومیه- ایرنا- رئیس هیات كاراته آذربایجان غربی گفت: كاراته كاران این استان در سال جاری توانستند 6 مدال طلا و پنج مدال نقره و هفت برنز را در مسابقات بین المللی و آسیایی و 244 مدال رنگارنگ رقابت های كشوری را كسب كنند.

جواد سلیمی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سال جاری كاراته كاران استان در 54 مسابقه كشوری و یك مسابقه آسیایی و یك مسابقه بین المللی حضور داشتند كه در نهایت 244 مدل كشوری را در مجموع تیمی، 2 مقام اول را در مسابقات آسیایی و یك مقام اول را در مسابقات بین المللی در بخش تیمی به دست آوردند.
وی افزود: ورزشكاران از مجموع 244 مدال كشوری 86 طلا،51 نقره و 107 برنز را به دست آوردند و از مجموع 18 مدال آسیایی و بین المللی 6 مدال طلا، پنج نقره و هفت برنز را كسب كردند.
وی اظهار كرد: از مجموع 2 هزار و 962 ورزشكار رشته ورزشی كاراته در استان 680 نفر خواهر و 2 هزار و 282 نفر برادر هستند كه از مجموع این نفرات تعداد پنج نفر ورزشكار به تیم ملی دعوت شدند.
وی ادامه داد: سید علی كریمی، باربد صداقت، آرش یونسی، امیر حسین جوانی و صابر پوریان افراد دعوت شده به تیم ملی در سال جاری هستند.
رئیس هیات كاراته آذربایجان غربی بیان كرد: برای اینكه بتوانیم ورزشكاران استان را تقویت كنیم، در 56 مسابقه كشوری، منطقه ای و باشگاهی حضور یافته ایم و یك كلاس مربیگری، 2 دوره كلاس داوری جهانی و 12 مسابقه استانی را در بین ورزشكاران استان اجرا كرده ایم.
وی ادامه داد: یك مسابقه بین المللی و یك مسابقه آسیایی را طی سال جاری در این رشته ورزشی در شهرستان ارومیه اجرا كرده ایم.
به گزارش ایرنا در مرداد سال 94 در یازدهمین دوره رقابت های بین المللی جام صلح و دوستی ارومیه، تیم های ملی نوجوانان و جوانان جمهوری اسلامی ایران با كسب 10 مدال طلا، 11 نقره و 12 برنز و مجموع 33 مدال رنگارنگ عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده بودند و شهر ارومیه امسال نیز برای سومین سال متوالی میزبان این رویداد مهم بین المللی در رشته كاراته بود.
مسابقات بین المللی كاراته جام صلح و دوستی ارومیه روزهای 29، 30 و 31 مرداد سال جاری در سالن 6 هزار نفری غدیر ارومیه با حضور 321 كاراته كار در قالب 51 تیم از 14 كشور جهان در 2 بخش كاتا و كومیته نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار شد و تیم ملی الف ایران بر سكوی قهرمانی دوازدهمین دوره مسابقات بین المللی كاراته جام وحدت و دوستی در ارومیه ایستاد.
8135/ 3072 ** گزارش از: غریب شهین بیدادرس ** انتشار دهنده : علیرضا فولادی

سرخط اخبار استان‌ها